Kwalifikantka wyrzuciła w Sobocie "jedynkę"

TS
Martina Borecka zagra w 1/4 finału Powiat Poznański Open
Martina Borecka zagra w 1/4 finału Powiat Poznański Open Tomasz Sikorski
Sensacja na kortach w Sobocie, gdzie odbywa się druga edycja turnieju Powiat Poznański Open. Rozstawiona z numerem 1 Sesil Karatanczewa przegrała w II rundzie z kwalifikantką Martiną Bo-recką.

Zajmująca 415. miejsce w rankingu WTA Czeszka w pierwszym secie nie oddała faworyzowanej rywalce ani jednego gema. I to w 18 minut! - Prawdę mówiąc, byłam mocno zaskoczona takim obrotem sprawy - przyznała Borecka. Później już tak łatwo jednak nie było. O wygranej 24-latki zadecydował dopiero tie break w trzeciej partii.

- Grałam maksymalnie skoncentrowana. Wykorzystywałam każdą okazję, by zagrać kończącą piłkę - mówiła po spotkaniu Borecka, która w całym spotkaniu niemiłosiernie męczyła rywalkę "skrótami" tuż za siatkę. - To jedno z moich ulubionych zagrań. Przy tak silnym wietrze, jaki mamy w Sobocie, to była wyjątkowo skuteczna broń - dodała Czeszka. Mniej powodów do radości miała Karatanczewa. - To nie był mój dzień, ale nie chcę zrzucać słabszej postawy na pogodę i wiatr, bo warunki były takie same dla nas obu - powiedziała Bułgarka, która przed rokiem dotarła do finału PPO.

Do ćwierćfinału awansowały także Richel Hogenkamp i Petra Cetkovska. Holenderka w dwóch setach ograła Soranę Cirstea, która jeszcze dwa lata temu była 21. rakietą świata. - Bardzo się cieszę z tego zwycięstwa. Moim celem jest jednak wygranie całego turnieju. Po to zresztą przyjeżdża się na takie zawody, żeby je wygrywać - powiedziała Hogenkamp. Cetkovska z kolei ograła dużo bardziej doświadczoną Ro-minę Oprandi ze Szwajcarii. Nie jest to jednak żadna niespodzianka, bo Czeszka to już uznana firma. Cztery razy grała w karierze z Agnieszką Radwańską i cztery razy wygrała.

W piątek odbędą się mecze ćwierćfinałowe. Plan gier i wszystkie informacje na stronie internetowej: www.powiatpoznanski.open. Wstęp na turniej w Centrum Tenisowym Sobota (gminie Rokietnica) jest wolny. Organizatorzy zapewniają darmowy transport, ponieważ każdego dnia na trasie pętla Sobieskiego - Suchy Las - Centrum Tenisowe Sobota - Rokietnica kursuje specjalna linia autobusowa.

Wyniki II rundy PPO: Martina Borecka (Czechy) - Sesil Karatanczewa (Bułgaria, 1) 6:0, 2:6, 7:6 (7-2); Richel Hogenkamp (Holandia, 3) - Sorana Cirstea (Rumunia) 7:6 (7-4), 7:5; Petra Cetkovska (Czechy) - Romina Oprandi (Szwajcaria, 7) 6:3, 7:6 (9-7).