Lech Poznań: Katastrofalne statystyki Mihaia Raduta w meczu z Wisłą Kraków. 8 minut, żółta kartka i cztery straty

Karol Mackowiak
Przygoda Mihaia Raduta z Lechem Poznań to seria niepowodzeń
Przygoda Mihaia Raduta z Lechem Poznań to seria niepowodzeń Łukasz Gdak
Mihai Radut, pomocnik Lecha Poznań w spotkaniu z Wisłą Kraków (2:5) miał katastrofalne statystyki. Na dodatek, choć zagrał tylko osiem minut, zobaczył trzecią żółtą kartkę w sezonie. Jeśli otrzyma kolejną, to będzie musiał pauzować.

Za nami zaledwie pięć ligowych kolejek, a Mihai Radut już kilka razy zdążył podpaść sędziom. W sumie Rumun uzbierał już trzy żółte kartki (najwięcej w Lechu Poznań) i jeśli zobaczy następną, będzie musiał pauzować.

Pod tym względem Radut jest niechlubnym liderem w Kolejorzu. Po jednej żółtej kartce na swoim koncie mają też Burić, Trałka, Gytkjaer, Janicki, Makuszewski, De Marco, Amaral i Tomczyk.

Żółta kartka to jednak najmniejsze zmartwienie trenerów Lecha Poznań w przypadku tego piłkarza. Mecz z Wisłą był kolejnym przeciętnym spotkaniem Raduta. Według oficjalnych statystyk Ekstraklasy, w ciągu ośmiu minut (plus doliczony czas gry - w sumie 11 minut) zawodnik Lecha zanotował sześć podań - aż trzy były niecelne, wygrał tylko jeden pojedynek na trzy i zaliczył aż cztery straty piłki!

To oznacza, że jego obecność na boisku nie była niczym innym jak sabotażem. To jeden z zawodników, którzy cieszą się sporym zaufaniem kierownictwa klubu, mimo że notorycznie zawodzą.

Radut w meczu z Wisłą ani razu nie odebrał piłki, nie strzelił też na bramkę, udał mu się jeden drybling.

Jak dotąd Kolejorz nie ma zdecydowanego lidera wśród strzelców w lidze. Po dwie bramki dla Poznańskiej Lokomotywy zdobyli: Tiba, Tomczyk, Amaral i Gytkjaer.

13 141 fanów Kolejorza przyciągnął na stadion przy ul. Bułgarskiej niedzielny mecz Lech Poznań - Wisła Kraków. Na miejscu był nasz fotoreporter.Kliknij tutaj i przejdź do kolejnych zdjęć --->

Lech Poznań - Wisła Kraków. Byłeś na meczu? Odnajdź się na z...