Lech Poznań: Kolejny gol wypożyczonego do Piasta Gliwice napastnika Kolejorza

LEM
Paweł Tomczyk znów pokazał, że można na niego liczyć
Paweł Tomczyk znów pokazał, że można na niego liczyć Paweł F. Matysiak
Piast Gliwice wygrał z Cracovią 3:1 na własnym stadionie i potwierdził swoje mistrzowskie aspiracje. W drużynie Waldemara Fornalika po raz drugi wiosną zagrał wypożyczony z Lecha Poznań Paweł Tomczyk. 21-letni napastnik znów znakomicie spisał się w roli rezerwowego. Gdy Cracovia starała się zdobyć wyrównującego gola, dobił ją w końcówce wychowanek Kolejorza, który przypieczętował zwycięstwo, rewelacyjnie spisujących się w tym sezonie gliwiczan.

Piast odniósł w piątek ósme z rzędu zwycięstwo na własnym stadionie. Dwa pierwsze gole dla gliwiczan zdobył Aleksandar Sedlar, który w pierwszej połowie wykorzystał rzut karny, a po przerwie strzelił już z gry. Cracovia również odpowiedziała strzałem z 11 metrów, ale na drugiego i trzeciego gola piłkarzom Michała Probierza zabrakło już sił. Gości dobił w końcówce Paweł Tomczyk.

Wychowanek Lecha Poznań wyszedł z kolegami z kontratakiem i wykorzystał podanie Martina Konczkowskiego. Choć otrzymał piłkę nieco "za plecy", złożył się do strzału jak rasowy napastnik i zapewnił Piastowi zwycięstwo.

To był dopiero drugi mecz Tomczyka w drużynie Waldemara Fornalika. W debiucie "Pawka" też strzelił gola oraz wywalczył rzut karny. Tym razem dostał więcej minut i znów pokazał, że warto na niego stawiać. Był bliski asysty, ale strzał Patryka Sokołowskiego, któremu świetnie wystawił piłkę, kapitalnie obronił Pesković.

Dziś w Szczecinie Tomczyk przydałby się Lechowi. Z powodu urazów nie mogą bowiem zagrać Christian Gytkjaer oraz Timur Żamalentdinow.