4 z 12
20-letni piłkarz Kolejorza ma jedną podstawową zaletę -...

Lech Poznań: Młode wilki Kolejorza w reprezentacjach młodzieżowych

Tymoteusz Puchacz

20-letni piłkarz Kolejorza ma jedną podstawową zaletę - naturalną lewą nogę. Ta zaleta predestynuje go do całkiem niezłej kariery reprezentacyjnej. Wychowanek Lecha pierwszej połowy roku nie może zaliczyć do udanych (przeciętny występ na mistrzostwach świata do lat 20 i spadek z GKS-em Katowice), ale od nowego sezonu jest w dobrej formie w Lechu, a trener Żuraw daje mu sporo szans.

Wielu upatrywało szans dla Puchacza w kadrze do lat 21, ale ten nie znalazł jeszcze uznania w oczach Czesława Michniewicza. Stąd z "Puszki" skorzystał ponownie Jacek Magiera, zabierając go na dwa mecze towarzyskie w ramach Turnieju Ośmiu Narodów z Włochami i Portugalią.

Puchacz w tym pierwszym meczu wyszedł w podstawowym składzie na lewym wahadle i zmienił go w 73. minucie Marcin Grabowski (także wychowanek Lecha, grający obecnie w Wiśle Kraków), a Polska ostatecznie przegrała 0:2. Identyczna sytuacja miała miejsce w drugim meczu kadry Magiery. Polska także przegrała, ale 0:1 z Portugalią, a Puchacz ponownie grał do 73. minuty i zmienił go znowu Marcin Grabowski.