3 z 4
POMOCNICY...

Lech Poznań: Oceniamy piłkarzy Lecha w meczu z Koroną Kielce (3:0). Hat-trick i fantastyczny występ Christiana Gytkjaera

POMOCNICY
JAKUB KAMIŃSKI 7

Ten chłopak nie ma wahań formy, choć przecież 18-latkowi każdy by je wybaczył. On po prostu wychodzi na boisko i robi swoje. W I połowie wywalczył wolnego przed polem karnym i doszedł do bardzo dogodnej sytuacji strzeleckiej.

PEDRO TIBA 7
Nieco mniej widoczny niż zwykle. Być może takie były uzgodnienia z trenerem, żeby w Kielcach Portugalczyk skoncentrował się głównie na przerywaniu akcji. Brakowało jego prostopadłych podań. Na szczęście na początku II połowy popisał się piękną asystą.

JAKUB MODER 6
„Siłowanie” z kielczanami nie pasowało do stylu gry defensywnego pomocnika. Poza tym nie miał on okazji do strzałów z dystansu, a to mu najlepiej wychodzi. Mimo to nigdy nie zamieniłbym go na Karlo Muhara.

DANI RAMIREZ 6
W pierwszym kwadransie wszędzie go było pełno. Wydawało się, że Hiszpan zahipnotyzuje Koronę i zapewni Lechowi trzy punkty. Gladiatorem jednak on nie jest i im dłużej trwało spotkanie, tym rzadziej pojawiał się on do podań.

KAMIL JÓŹWIAK 6
Już na początku meczu „Józek” mógł napocząć Koronę, ale niestety przestrzelił. Następnie kartkę złapał na nim Adnan Kovacević i można było oczekiwać, że lechita będzie miał już łatwiej urywać się stoperom gospodarzy. Tak też właśnie było.