Lech Poznań UAM odnosi zwycięstwo nad WAP Włocławek i obejmuje pozycję lidera. Bohaterką spotkania Patrycja Kwiatkowska

Maksymilian Dyśko
Lechitki dzięki zwycięstwu objęły prowadzenie w tabeli i mają dwa punkty przewagi nad drugim miejscem. lechpoznan.pl/fot. Przemysław Szyszka
Podopieczne Alicji Zając w sobotnie popołudnie podejmowały drużynę z Włocławka w ramach 10. kolejki drugiej ligi kobiet. Pierwotnie mecz miał odbyć się 29 października, lecz z powodów proceduralnych spotkanie przełożono. Lechitki zaprezentowały się z bardzo dobrej strony, wygrywając pewnie 3:0

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, lecz ze wskazaniem na lechitki. Pomimo wielu sytuacji, głośnego dopingu, brakowało cierpliwości i odpowiedniego wykończenia. W efekcie żadna ze stron nie umiała znaleźć drogi do bramki w pierwszej częsci spotkania.

- Myślę, że dominowałyśmy w tym spotkaniu. W pierwszej połowie brakowało nam cierpliowści, za bardzo chcieliśmy strzelić pierwszą bramkę. Miałyśmy dużo niepotrzebnych strat, wkradła się też niedokładność. Pomimo, iż optycznie byłyśmy zespołem lepszym to zabrakło udokumentowania tego w postaci bramki. W przerwie powiedziałam dziewczynom, że potrzebny jest spokój i chłodna głowa. Poruszałyśmy się dobrze na boisku, szukałyśmy wolnych stref, wykorzystywałyśmy wolne przestrzenie, ale zabrakło wykończenia. W drugiej połowie miałyśmy ten spokój i udało nam się strzelić trzy bramki

- powiedziała Alicja Zając.

Po zmianie stron obraz gry uległ zmianie. Lechitki grały pewniej, dokładniej i miały pomysł na wykańczanie akcji. W 54 minucie kapitalnym zagraniem głową popisała się Łucja Teofilewska, lecz futbolówka zatrzymała się na słupku. Wynik meczu otworzyła Julia Przybył, która zdobyła bramkę w 57. minucie. Kolejne minuty to napór ze strony gospodarzy. Kwadrans przed końcem meczu - Maja Kuleczka pięknym, technicznym strzałem starała się zaskoczyć golkipera gości, lecz zabrakło szczęścia i piłka odbiła się od poprzeczki. Cztery minuty później Patrycja Kwiatkowska podwyższyła stan rywalizacji na 2:0. Pod koniec spotkania autorka drugiej bramki ustaliła wynik na 3:0 po bardzo dobrym podaniu Martyny Lechny.

Tym samym podopieczne Alicji Zając objęły prowadzenie w lidze i mają na swoim koncie 30 punktów.

- Skupiamy się na swojej grze, chcemy być jeszcze lepsze. Naszą najmocniejszą stroną była dzisiaj determinacja. Myślę, że zdobyłyśmy dzisiaj zasłużone trzy punkty, ale musimy myśleć już o następnych. Skupiamy się na Ostrovii

- zakończyła trenerka lechitek.

Dobrymi wynikami mogą pochwalić się także piłkarki Medyka Konin, które zremisowały z trzecim w tabeli Górnikiem Łęczna 0:0. Tym samym wynikiem zakończyło się wyjazdowe spotkanie Polonii Środa Wielkopolska z wyżej notowaną Resovią w I lidze kobiet.

Lech Poznań UAM swoje następne spotkanie rozegra na wyjeździe z Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski, 12 marca o godzinie 15:00

Ponad 12 tysięcy kibiców Lecha Poznań zameldowało się w piątkowy wieczór na stadionie przy ulicy Bułgarskiej. Fani Kolejorza z ogromną radością mogli opuszczać obiekt po ostatnim gwizdku arbitraZobacz zdjęcia z trybun --->

Najwytrwalsi fani Lecha nagrodzeni. Kolejorz rozgrzał swoich...