2 z 4
MICKEY VAN DER HART 5...

Lech Poznań wraca na fotel lidera PKO Ekstraklasy! Niedziela, która zmieniła wszystko. Oceny piłkarzy za mecz z Piastem Gliwice (2:1)

BRAMKARZ I OBROŃCY

MICKEY VAN DER HART 5
Do przerwy nie miał okazji się wykazać. Przy akcji bramkowej stanął jak słup soli, ale zbyt wiele nie mógł zrobić, bo strzał był niezwykle precyzyjny. Po tej sytuacji mógł iść pod prysznic, bo więcej sytuacji ze strony Piasta już nie było.

JOEL PEREIRA 7 (grał do 62. minuty)
Dziwiła jego obecność w pierwszym składzie po bardzo słabym występie w finale Pucharu Polski. Początek miał spokojny, ale znowu w jednej z akcji odskoczyła mu piłka. Popisał się świetnym podaniem z głębi pola do Amarala, ale ten nie przyjął tej piłki. Za chwilę zagrał podobnie, ale tym razem Kamiński wykończył jego zagranie.

LUBOMIR SATKA 6
Mało widoczny. Nie rozgrywał piłki od obrony. Wybierał bezpieczne rozwiązania. Za to w decydującym momencie popisał się asystą do Mikaela Ishaka.

ANTONIO MILIĆ 5
Zanotował kilka ważnych przechwytów, ale nie był zbyt pewny. Miał kilka wybić – tzw. Byle do przodu.

PEDRO REBOCHO 5
Nie był zbyt widoczny w pierwszym fragmencie do momentu, kiedy mógł podwyższyć wynik po podaniu Murawskiego. Pod koniec pierwszej połowy miał jeszcze jedną okazję, w której powinien trafić w światło bramki, a piłka spadła mu na jego lepszą lewą nogę. Plus, że potrafił znaleźć się w tych okazjach. W drugiej połowie grał dużo spokojniej i pewniej.