Lech Poznań - Zagłębie Lubin. Oceniamy piłkarzy Kolejorza

LEM

Maciej Gostomski: 6
Początkowo jego praca polegała wyłącznie na wybijaniu piłki po podaniach kolegów. W 20 minucie obronił groźny strzał. Kolejną fenomenalną paradą popisał się w 25 minucie kiedy to znalazł się z nim w sytuacji sam na sam Abwo. W 36 minucie niefortunnie uderzył w plecy Rymaniaka i było 0:1.

Manuel Arboleda; 6
Jasny punkt defensywy. Dobrze wszedł w mecz w 19 minucie popisał się ładnym odbiorem. Przez całe spotkanie miał największą ochotę do gry.

Marcin Kamiński:5
W czternastej minucie spotkania po stałym fragmencie gry popisał się pięknym strzałem głową. W drugiej połowie zabrakło jego wyjść do przodu. Popełnił kilka prostych błędów przy wyprowadzaniu piłki. Nie był to jego dobry dzień

Mateusz Możdżeń; 6
Bohater Lecha, choć w pierwszej połowie niczym się nie wyróżnił. Jego dośrodkowania były słabej jakości.W drugiej połowie grał bardziej ofensywnie, ładnie strzelił z dystansu jednak piłka poszybowała nad poprzeczką. W 82 po pięknym wykonaniu rzutu wolnego pokonał Michała Gliwę i doprowadził do remisu.

Barry Douglas; 4
W defensywie nie ustrzegł się błędu, nie pokrył Rymaniaka, który po rzucie rożnym strzelił pierwszą bramkę dla gości. W ofensywie próbował wspomagać kolegów, ale był nieskuteczny.

Gergo Lovrencsics; 4
Słabe spotkanie w wykonaniu tego zawodnika. Za dużo strat, za mało determinacji. Miał jedną dobrą sytuację w pierwszej połowie, ale zamiast strzelać z pierwszej piłki, kombinował i strzelił w obrońców

Kasper Hamalainen; 4
To najwyraźniej nie był dzień Fina. Nie kreował gry poznańskiej lokomotywy, na długo znikał z pola widzenia. Nieco lepszy po przerwie, choć do jakości jego podań można było mieć sporo zastrzeżeń.

Szymon Pawłowski 4
Przed przerwą miał tylko jedną dobrą akcję. Przewracał się, nie potrafił utrzymać na nogach albo niecelnie podawał. W drugiej połowie z jego gry było nieco więcej pożytku, jednak jego strzały były blokowane. W 63 minucie został zmieniony przez Henriqueza.

Łukasz Trałka; 4
On przynajmniej twardo stał na nogach. Kilka razy ładnie przeciął akcje rywali. Na tle drużyny prezentował się nieźle, ale gdy Zagłębie broniło się całym zespołem nie był potrzebny drugi defensywny pomocnik i został zmieniony.

Rafał Murawski; 5
Walczył starał się, ale niewiele z tego wynikało. Zaliczył też sporo strat. W 77 po strzale z dystansu trafił w poprzeczkę, potem próbował poderwać drużynę do boju ale koledzy byli pasywni.

Łukasz Teodorczyk; 3
Od napastnika wymaga się by, jak już nie strzeli gola, to przynajmniej żeby wygrał kilka pojedynków w powietrzu i odegrał kilku piłek do kolegów. To jemu zupełnie nie wychodziło. W 47 minucie nie trafił z 2 metrów do bramki.