Leszno: Pożar w szpitalu - pacjent podpalił łóżko w sali....

  Leszno: Pożar w szpitalu - pacjent podpalił łóżko w sali. Musiano ewakuować 18 osób [ZDJĘCIA]

  Michał Wiśniewski

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  W czwartek przed północą w szpitalu w Lesznie wybuchł pożar. Okazało się, że jeden z pacjentów podpalił łóżko w jednej z sal na oddziale chirurgii, a
  1/19
  przejdź do galerii

  W czwartek przed północą w szpitalu w Lesznie wybuchł pożar. Okazało się, że jeden z pacjentów podpalił łóżko w jednej z sal na oddziale chirurgii, a później próbował podłożyć ogień także w toalecie. Ze szpitala musiano ewakuować 18 osób, w tym jedną w poważnym stanie. Zobacz więcej zdjęć ---->
  ©Michał Wiśniewski

  W czwartek przed północą w szpitalu w Lesznie wybuchł pożar. Okazało się, że jeden z pacjentów podpalił łóżko w jednej z sal na oddziale chirurgii, a później próbował podłożyć ogień także w toalecie. Ze szpitala musiano ewakuować 18 osób, w tym jedną w poważnym stanie.
  Do niecodziennej sytuacji doszło w czwartek, 21 lutego w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym przy ul. Jana Kiepury w Lesznie. Po godz. 22 pojawił się tu 50-letni mężczyzna ze spuchniętą głową. Wykonano tomografię i choć był kompletnie pijany, przyjęto go na oddział.

  - Chwilę potem poczułyśmy dym. Gdy wbiegłam do sali on uciekł. Łóżko płonęło, a w sali był drugi chory. Natychmiast wywiozłam go stamtąd – mówiła jedna kobiet z pracujących na oddziale.

  50-latek uciekł na drugą - damską część oddziału.
  Tam personel zamknął go w toalecie, gdzie próbował również podłożyć ogień. Spacyfikowali go dopiero policjanci. Na miejsce wezwano kilka jednostek straży pożarnej. Oddział chirurgii, gdzie doszło do pożaru, znajduje się na trzecim piętrze szpitalnego kompleksu budynków.

  Strażacy rozwinęli wąż podpięty do hydrantu przy wejściu na oddział. Ogień ugaszono sprawnie, ale sala jest całkowicie zdewastowana. Spalone jest łóżko i całe pozostałe wyposażenie. Ściany także ucierpiały w pożarze.

  - Konieczna była ewakuacja całej części męskiej oddziału. To 18 osób, w tym jedna w stanie poważnym. Z taką sytuacją spotykam się po raz pierwszy i nie słyszałem o podobnej w kraju. Trudno znaleźć słowa, by to opisać – mówi Tomasz Karmiński, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego, który pojawił się na miejscu.

  50-latek miał ponad trzy promile alkoholu we krwi. Został przewieziony na komendę policji, bo stanowił zbyt duże zagrożenie dla pacjentów. Ewakuacja oddziału trwała blisko dwie godziny. Pacjenci wrócili do sal po północy. Trwa szacowanie strat. Sprawca po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty.

  Zobacz zdjęcia:

  Zobacz wideo z pożaru:


  Źródło - Leszno.NaszeMiasto.pl: Pożar w szpitalu w Lesznie.Pijany pacjent podpalił salę na chirurgii. Miał ponad trzy promile [ZDJĘCIA i FILM]

  POLECAMY:

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Proszę o pomoc,

  Andrzej (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 6

  bardzo proszę o pomoc

  pomagam.pl/andrzejkulis

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jaki preparat na żylaki

  Zgłoś naruszenie treści / 8

  Leczenie chirurgiczne pajączków to nie jedyne efektywne wyjście. Sprawdź żel: http://gry-na-fony.com/nazylaki

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Wideo