Jacek Czaplewski
AFP/East News
Robert Lewandowski dokonał kolejnej wielkiej rzeczy. Klasyczny hat-trick w meczu Ligi Mistrzów z RB Salzburg skompletował do 23 minuty. Dwa gole strzelił z karnych, trzeciego dołożył z gry. Dzięki niemu sprawa awansu Bayernu Monachium do ćwierćfinału rozstrzygnęła się przed upływem pierwszej połowy.

Spis treści

Lewandowski najszybszy w historii

Co najlepsze, Lewandowski wypracował obie jedenastki. Strzelił je w ten sam sposób, czyli strzałem w prawy róg. Trzeciego gola dołożył po długim zagraniu, gdy przelobował bramkarza i dogonił piłkę, kiedy ta odbiła się od prawego słupka.

To najszybszy hat-trick w historii Ligi Mistrzów. Lewandowski o minutę poprawił dotychczasowy rekord autorstwa Marco Simone w meczu Milanu z Rosenborgiem (1996 rok).

Bayern wygrał mecz aż 7:1, a Lewandowski w drugiej połowie zapisał jeszcze asystę przy trafieniu Leroy'a Sane.

Dziś Lewandowski odbił sobie serię meczów bez gola. W Bundeslidze nie trafił bowiem z Eintrachtem Frankfurt (1:0) i Bayerem Leverkusen (1:1).

Obłędne statystyki Lewandowskiego

W tej edycji Ligi Mistrzów Lewandowski uzbierał już 12 trafień, a to uczyniło go samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców. Dwucyfrową barierę pokonał po raz trzeci w karierze. Więcej razy dokonali tego jedynie Cristiano Ronaldo (7 razy) i Lionel Messi (5).

Aktualna klasyfikacja strzelców Ligi Mistrzów - kliknij tutaj.

W sumie jego statystyki z trwającego sezonu to 47 bramek i 9 asyst we wszystkich (dla Bayernu i reprezentacji) 41 występach.

To czwarty hat-trick Lewandowskiego w sezonie. Wcześniej po trzy gole wbił FC Koeln, Hercie Berlin i Benfice Lizbona.

Bramki Lewandowskiego na nagraniach

Słoweński obrońca Miha Blazić związał się z IV wicemiss Polski, modelką Weronką Marzędą. Para mieszka na Węgrzech z racji obowiązków zawodowych 28-latka. Stoper jest bowiem zawodnikiem Ferencvarosu Budapeszt, a więc trenuje go Stanislaw Czerczesow, były szkoleniowiec Legii Warszawa i reprezentacji Rosji. Natomiast Weronika w przeszłości była dziewczyną Michała Efira, ówczesnego napastnika Ruchu Chorzów. Czwartą wicemiss Polski została w 2014 roku, kiedy przyznano jej również tytuł Miss Widzów Polsatu. Miała wtedy 19 lat. Miha związał się z Weroniką blisko dwa lata temu. Para uwielbia wspólne podróże. Nowy Rok powitała na rajskich Malediwach.

Słoweński piłkarz Miha Blazić zdobył serce wicemiss Polski. ...