Lodowe rzeźby na Starym Rynku

  Lodowe rzeźby na Starym Rynku

  Agnieszka Smogulecka

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Aaron i Sarah Costic ze Stanów Zjednoczonych stworzyli - zdaniem jury - najpiękniejszą rzeźbę lodową. Za nimi uplasowali się Junichi Nakamura i Hiroaki Kimura z Japonii oraz Lora Ivanowa Dimova i Georgy Marinov Velikov z Bułgarii. W sobotę na Starym Rynku odbył się III Międzynarodowy Festiwal Rzeźby Lodowej i rozpoczęło się Betlejem Poznańskie.
  Mieszkańcy od przedpołudnia przychodzili na Stary Rynek, by oglądać pracę piętnastu drużyn rzeźbiarzy lodowych, którzy wzięli udział w konkursie. Około godziny 16 figury zaczęły przybierać już ostateczne kształty: jedne były tradycyjne, z motywami bożonarodzeniowymi, inne - całkowicie fantazyjne. Wśród faworytów wielu wymieniało ekipę z Japonii.

  - Oglądałam ich figurę około szesnastej, myślałam, że to będzie smok. Były tylko skrzydła przyczepione do pionowego postumentu - mówi Maria Nawrocka. - Półtorej godziny później zobaczyłam, że do skrzydeł dołączono głowę kobiety i nogi. Coś wspaniałego! - zachwycała się. Jak mówiła, werdykt jury nieco ją zaskoczył, ale - jak twierdzi - ocena sztuki to rzecz gustu.


  - Jury nie miało problemów z oceną rzeźb. Miejsce pierwsze i drugie przyznaliśmy jednogłośnie - mówił do zebranych w sobotni wieczór na Starym Rynku Ryszard Grobelny. - Po krótkiej naradzie, wytypowaliśmy drużynę, która zajęła trzecie miejsce.

  Ogłoszenie wyników konkursu przerwało na chwilę występ Ewy Nawrot. Przez kilka minut zamarł też ruch przy szopce i domkach handlowych, których na starówce jest sporo. Okolica jest już świątecznie udekorowana, a Betlejem Poznańskie, z kiermaszem świątecznym i przeglądem grup kolędniczych potrwa aż do 21 grudnia.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo