Londyn 2012: Julia Michalska z brązowym medalem [ZDJĘCIA]

JAC
Julia Michalska, zawodniczka Trytona Poznań.
Polska dwójka podwójna z poznanianką Julią Michalską w składzie zdobyła brązowy medal na igrzyskach olimpijskich w Londynie.

Julia Michalska (Tryton Poznań) i Magdalena Fularczyk (Bydgostia) wywalczyły brązowy medal igrzysk olimpijskich w Londynie. Polki zajęły trzecie miejsce w wyścigu wioślarskim dwójek podwójnych. To drugi medal dla Polski w Londynie.

Michalska i Fularczyk od początku wyścigu finałowego trzymały się w środku stawki i na szczęście wytrzymały tempo do końca, co dało im brązowy medal. Zwyciężyła osada Wielkiej Brytanii przed Australią. Dla Michalskiej i Fularczyk brązowy krążek olimpijski to największy sukces w karierze. Wcześniej Polki były mistrzyniami świata (2009) i zdobyły też brąz MŚ (2010). Trenerem Polek jest poznaniak Marcin Witkowski.