Łyżwiarstwo szybkie: Szymański dziewiąty na 1500 m w PŚ

Jan Szymański w pierwszym dniu zawodów w Salt Lake City wypadł najlepiej z Polaków Fot. Archiwum Głosu Wlkp.
Jan Szymański (AZS AWF Poznań) zajął miejsce w czołowej dziesiątce biegu na 1500 m w drugich w tym sezonie zawodach o Puchar Świata.

Zwyciężył Holender Kjeld Nuis 1.42,14 przed Joey Mantią 1.42,45 i Shani Davisem (obaj USA) 1.42,90. Poznaniak z czasem 1.44,46 uplasował się na dziewiątej pozycji. Konrad Niedźwiedzki (AZS AWF Katowice) był szesnasty 1.45,36.

W grupie B startował Zbigniew Bródka (Błyskawica Domaniewice). Mistrz olimpijski z Soczi nie jest w najwyższej formie, tym razem był siódmy z rezultatem 1.46,10.

Piątek był pierwszym dniem zawodów PŚ w amerykańskim Salt Lake City.