Artur Bogacki
Magda Linette
Magda Linette Andrzej Szkocki
Magda Linette okazała się lepsza niż Linda Noskova w meczu II rundy tenisowego turnieju WTA 1000 w Rzymie. W rozegranym w czwartek (11 maja 2023 r.) spotkaniu Polka wygrała 7:6 (4), 6:1.

Młoda Czeszka (w tym roku kończy 19 lat) we włoskiej stolicy jedną niespodziankę już sprawiła, wyeliminowała wyżej notowaną Amerykankę Shleby Rogers. W starciu z faworyzowaną Polką, rozstawioną w imprezie z nr. 17, mogła powalczyć o coś więcej, lecz w kluczowych momentach I seta zabrakło jej skuteczności. Mecz trwał godzinę i 26 minut.

W pierwszym secie meczu z Noskovą Linette wytrzymała presję

Linette przełamała Czeszkę już przy jej drugim podaniu, potem wygrał gema przy swoim serwisie i było 3:1. Rywalka jednak jeszcze wróciła do gry, a nawet przejęła inicjatywę. W gemie nr 8 Polka miał moment słabości. Przy swoim podaniu przegrała do zera, oddając punkty błedami.

Noskova poszła za ciosem, prowadziła, ale Polce udało się doprowadzić do tie-breaka. W nim Linette znów wytrzymała duża presję. Po serii to Czeszka była w lepszej sytuacji, zawodniczki zmieniły się stronami przy stanie 2:4. Druga część decydującego gema to już koncert Polki, rywalka nie wygrała żadnej wymiany, mogła tylko rozkładać ręce...

"Spacerek" Linette w drugiej partii. Noskova już bez szans

W drugim secie Linette też szybko przełamała rywalkę, prowadziła 3:0 w gemach. Tym razem nie pozwolił rywalce na taki powrót do gry, jak w pierwszym secie. Po chwili ponownie zanotowała breaka (5:1), po chwili pewnie i w pełni zasłużenie wygrała.

Kluczowa była skuteczność przy pierwszym serwisie - Polka miał ją na poziomie 86 procent.

W następnej rundzie Linette zmierzy się ze zwyciężczynią pojedynku Gabriela Elene Ruse (Rumunia) - Beartiz Haddad Maia (Brazylia).

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani