Maraton Warta Challenge: Płynęli kajakiem do Poznania 100 kilometrów [ZDJĘCIA]

ŁOS
W sobotę i niedzielę odbywała się 12. edycja ogólnopolskiego maratonu kajakowego Warta Challenge.

Impreza składała się z dwóch etapów. W pierwszym 84 załogi pokonały dystans 100 km na trasie z Pogorzelicy do Poznania. Natomiast wczoraj rozegrany został wyścig na dystansie 2 km.

- Ze względu na niski stan wody sędzia zdecydował, że nie będzie zawodów wokół Ostrowa Tumskiego. Ale i tak uczestnicy byli zadowoleni ze startu - wyjaśnia Aneta Górecka z Wielkopolskiego Stowarzyszenia Turystyki i Rekreacji Wodnej Warty, organizatora imprezy.

W klasyfikacji końcowej w rywalizacji w kajakach jedynkach zwyciężyli Kinga Kępa i Wiesław Kobak. W konkurencji dwójek najlepiej zaprezentowali się Tomasz i Artur Sumara. Natomiast w rywalizacji mikstów na najwyższym stopniu podium stanęli Jolanta i Piotr Rosadowie. W zmaganiach drużyn górą była ekipa Powolnych Ślimaków.

A już w najbliższy weekend odbędzie się spływ dla osób niepełnosprawnych - Integracja Gopło 2012.