Głosowanie zakończone
Plebiscyt: PLEBISCYT SPORTOWY 2023

Sportowy Talent Roku

10 letnia Martyna w grudniu 2022 roku wystartowała w swoich pierwszych zawodach i zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski w walkach przerywanych, jednocześnie zakwalifikowała się do kadry Polski. W 2023 roku zaczęła startować w cyklu Pucharu PFT. Już w styczniu podczas Mistrzostw Wielkopolski, zdobyła dwa złote medale - w walkach i układach formalnych. W marcu wzięła udział w Mistrzostwach Kujaw, zdobywając kolejne dwa medale - tym razem brązowe, w walkach i technikach specjalnych. W maju odbyły się Mistrzostwa Opolszczyzny, gdzie Martyna wywalczyła srebrny medal w układach formalnych i brąz w walkach. Latem wzięła udział w zgrupowaniu kadry Polski w Węgierskiej Górce. Jesień zaczęła się od startu w Mistrzostwach Dolnego Śląska i kolejnych dwóch brązowych medalach - w układach formalnych i technikach specjalnych. Najważniejszym startem ostatnich 12 miesięcy były październikowe Mistrzostwa Europy w Madrycie, skąd wróciła z brązowym medalem w walkach. Martyna zaczęła trenować Taekwon-do za namową swojego brata bliźniaka, który rozpoczął swoją przygodę ze sztukami walki kilka lat przed nią. Oboje z sukcesami trenują pod okiem Mariusza Dumitrescu w Ostrowie Wielkopolskim.