Głosowanie zakończone
Plebiscyt: PLEBISCYT SPORTOWY 2023

Sportowy Talent Roku

Mam 15 lat i uczęszczam do drugiej klasy liceum. Moją przygodę żeglarską zaczęłam 3 lata temu, a od dwóch lat pływałam na klasie ILCA 4, od nowego sezonu zaczynam się ścigać na klasie olimpijskiej ILCA 6. Żegluje ze wspaniałą ekipą i trenerem, który zawsze nas wspiera w dążeniu do sukcesu. Miałam w tym roku okazję, wziąć pierwszy raz udział w imprezach międzynarodowych między innymi w Mistrzostwach Europy w Hiszpanii oraz Mistrzostwach Świata w Grecji, na które wywalczyłam kwalifikację na początku sezonu i zajęłam na nich 12 miejsce U16. Następnie nadszedł czas na najważniejsze zawody dla mnie w Polsce, czyli Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, inaczej nazywane Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży, na których uplasowałam się na 2 miejscu, zostając wicemistrzynią Polski, ale to nie był koniec ;) Następnymi regatami były Mistrzostwa Polski w sprincie, gdzie wywalczyłam mój pierwszy złoty medal Mistrzostw Polski w klasie ILCA 4. A na początku września startując w pierwszych Mistrzostwach Polski klas olimpijskich w klasie ILCA 6 U17 zdobyłam kolejny tytuł mistrzyni Polski. W tym roku sezon żeglarski był pełen sukcesów, przy tym wzlotów i upadków, uśmiechu oraz wspomnień na całe życie. Jestem szczęśliwa, że mogę uprawiać tak piękny sport jakim jest żeglarstwo.