- Niemcy słyną z samochodów, Francuzi z wina, Polacy z mebli - twierdzi Jan Szynaka, prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli. Przekonać się o tym można podczas trwających właśnie targach meblarskich, wnętrz oraz areny Design na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Tysiące kupców meblowych z całego świata zarejestrowało się do udziału w największych w Europie Środkowo-Wschodniej międzynarodowych kontraktacjach meblowych Meble Polska.  Na MTP goszczą zwiedzający m.in. z Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Litwy, Niemiec czy Francji. W ubiegłym roku poznańskie targi meblowe odwiedziło ponad 20 tysięcy osób. Organizatorzy spodziewają się, że na tegorocznych będzie więcej gości.

W tym roku na targowych gości czeka wyjątkowo bogata oferta. - Każdy, kto chce skutecznie handlować meblami produkowanymi w Polsce, zwyczajnie musi tu być - mówi Józef Szyszka, dyrektor targów Meble Polska. Polska jest szóstym producentem mebli na świecie i czwartym eksporterem. W krajowych firmach meblarskich zatrudnionych jest ponad 140 tys. osób, co czyni ten sektor kluczowym dla polskiej gospodarki.

 

 

Zobacz też: MTP: Targi mebli i wnętrz już trwają. Zobacz zdjęcia