Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Miała przejść operację usunięcia nowotworu. Zabieg odwołano, bo brakuje pielęgniarek? Problemy kadrowe w poznańskim centrum

Nicole Młodziejewska
Nicole Młodziejewska
Jak tłumaczą przedstawiciele szpitala, placówka obecnie zmaga się z nieobecnościami personelu z powodu zachorowań
Jak tłumaczą przedstawiciele szpitala, placówka obecnie zmaga się z nieobecnościami personelu z powodu zachorowań pixabay.com
Z brakiem personelu medycznego w ostatnim czasie mierzy się wiele placówek. Pytanie jednak czy powinno to wpływać zaplanowane wcześniej leczenie? Z takim problemem zgłosił się do nas Czytelnik.

– Moja mama, pacjentka onkologiczna, miała mieć operację usunięcia guza płuca w poniedziałek, 27 czerwca, w Wielkopolskim Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii im. Eugenii i Janusza Zeylandów w Poznaniu – informuje pan Adam.

– Czekaliśmy na informacje dotyczące szczegółów przyjęcia, które mieliśmy otrzymać telefonicznie ze szpitala. W czwartek, 23 czerwca zadzwoniono, ale po to, by poinformować nas, że operacja się nie odbędzie, bo brakuje pielęgniarek. Nie podano nam też nowego terminu, bo pracownicy szpitala nie umieli powiedzieć, kiedy ta sytuacja się zmieni.

Zdarzają się choroby o tak niezwykłych objawach, że trudno uwierzyć, aby były prawdziwe. Niestety, dziwne, rzadkie choroby często okazują się nieuleczalne, a chorującym na nie osoby utrudnia normalne funkcjonowanie wśród innych ludzi, którzy o ich chorobach nigdy nie słyszeli.Zobacz w galerii najdziwniejsze choroby w historii medycyny ---->

Najdziwniejsze choroby w historii medycyny i ich niezwykłe o...

Skontaktowaliśmy się z przedstawicielami WCPiT. W odpowiedzi na nasze zapytanie dyrekcja placówki tłumaczy, że w szpitalu prowadzony jest podział pacjentów w zależności od ich stanu na tzw. stabilny i pilny. Co za tym idzie, jak wyjaśnia dyrekcja, terminy zabiegów pacjentów stabilnych mogą ulegać zmianie „ze względu na niewiadomą liczbę przypadków pilnych”.

Przedstawiciele NFZ w Poznaniu potwierdzają, że o kolejności wykonywania zabiegów decyduje szpital, w oparciu właśnie o wcześniejszą kwalifikację medyczną.

– W przypadku zabiegów planowych powodem ich przełożenia może być np. konieczność wcześniejszego przyjęcia pacjentów wymagających pilnej operacji

– komentuje Mikołaj Woźniak z Zespół Komunikacji Społecznej i Promocji wielkopolskiego NFZ.

Jedzenie w szpitalach - dobre czy niedobre? Ten temat od lat budzi wiele kontrowersji. Pacjenci często skarżą się na posiłki, jakie przychodzi im jeść podczas pobytu w szpitalu. Poprosiliśmy czytelników "Głosu Wielkopolskiego", by podzielili się swoimi wrażeniami na temat szpitalnego jedzenia. W poniższej galerii zamieściliśmy zdjęcia przesłane przez naszych czytelników. Zobacz, jak wyglądają posiłki oferowane przez wielkopolskie szpitale --->Czytaj też: Ogromne rachunek po wizycie u dentysty? Zęby można leczyć za darmo! Zobacz, co Ci przysługuje w ramach NFZ

Jedzenie w szpitalach może zaskoczyć! Co jedzą pacjenci? Tak...

Co jednak ze wspomnianym przez Czytelnika brakiem personelu w WCPiT? Jak tłumaczy dyrekcja placówki, to również jest problem.

– Nasze centrum, podobnie jak zapewne większość szpitali w Polsce, boryka się z problemami kadrowymi, wynikającymi z obiektywnych trudności na medycznym rynku pracy. Wszystkim znany jest problem znaczących niedoborów w zakresie personelu pielęgniarskiego, a problem jest tym bardziej dotkliwy w przypadku stanowisk pracy, co do których istnieją szczególne wymagania formalne, w zakresie specjalistycznych kwalifikacji zawodowych – tłumaczy Maciej Bryl, p.o. dyrektora naczelnego placówki.

– Nasza sytuacja ostatnio uległa pogorszeniu z powodu niespodziewanej absencji chorobowej personelu

– dodaje.

W wyjaśnieniach szpital podkreśla również, że zabieg nie został odwołany.

– W przypadku, o którym mowa, dokonano przesunięcia terminu przyjęcia do szpitala, a nie dyskwalifikacji od zabiegu operacyjnego. Przyjęcie zostanie zrealizowane w pierwszym możliwym terminie – deklaruje Maciej Bryl.

FervexFervex to produkt leczniczy o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym do stosowania w objawach przeziębienia i stanach grypopodobnych z towarzyszącym m.in. katarem.Skutki:Działanie niepożądane związane z feniraminą (zależne i niezależne od dawki):- uspokojenie, senność,- suchość błon śluzowych, zaparcia,- zaburzenia akomodacji, kołatanie serca, rozszerzenie źrenic,- niedociśnienie ortostatyczne, zawroty głowy, zaburzenia pamięci lub koncentracji,- drżenia, zaburzenia koordynacji ruchowej,- omamy, splątanie,- świąd, pokrzywka, rumień,- obrzęk,- małopłytkowość, leukocytopenia.Działania niepożądane związane z paracetamolem:- reakcje nadwrażliwości,- małopłytkowość.

Efekty uboczne suplementów diety i leków bez recepty. Zobacz...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak postępować, aby chronić się przed bólami pleców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski