Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Międzynarodowy sukces poznańskich studentów. Projekt zrobił wrażenie na jury

OPRAC.:
Marta Jarmuszczak
Marta Jarmuszczak
Lokomotywa PUTrain zrobiła wrażenie swoim designem, niezawodnością oraz innowacją jaką były panele fotowoltaiczne na dachu.
Lokomotywa PUTrain zrobiła wrażenie swoim designem, niezawodnością oraz innowacją jaką były panele fotowoltaiczne na dachu. Koło Naukowe Inżynierów Transportu Publicznego Politechniki Poznańskiej
Studenci Politechniki Poznańskiej zwyciężyli w międzynarodowych zawodach Railway Challenge organizowanych w Wielkiej Brytanii. Projekt lokomotywy zrobił wrażenie na jury.

W organizowanych w dniach 23-25 czerwca zawodach drużyna studentów z Koła Naukowego Inżynierów Transportu Publicznego Politechniki Poznańskiej odniosła między narodowy sukces. Grupa z projektem PUTrain zwyciężyła w międzynarodowych zawodach Railway Challenge organizowanych w Wielkiej Brytanii.

Konkurs Railway Challenge wymaga od zespołów uniwersyteckich lub praktykantów z przemysłu, aby zaprojektowali i wyprodukowali lokomotywę o rozstawie 10 ¼ cala w celu rywalizowania na torze w wielu konkurencjach.

Sukces studentów Politechniki Poznańskiej

Studenci zwyciężyli w klasyfikacji generalnej i zdobyli tytuł Grand Champion. Oprócz tego zespół zajął 1. miejsce w dwóch konkurencjach: Niezawodność i Wymiana Źródła Zasilania Energii.

Studenci z Poznania to jedyna polska drużyna konkurująca. Konkurowali z 11 drużynami z Anglii i Niemiec.

Zespół z Politechniki Poznańskiej wystartował w zawodach po raz pierwszy w 2019 roku. Ze względu na pandemię kolejne edycje odbywały się zdalnie. W 2022 roku natomiast zawody odbyły się w Stapleford, a zespół zbudował wówczas swoją drugą lokomotywę. Jej konstrukcję w tym roku studenci udoskonalili przez modernizację większości jej układów oraz poszycia.

Lokomotywa PUTrain zrobiła wrażenie swoim designem, niezawodnością oraz innowacją jaką były panele fotowoltaiczne na dachu. Innowacją w lokomotywie PUTrain są nowe zestawy kołowe z kołami otworowanymi i instalacja fotowoltaiczna umieszczona na dachu lokomotywy, z której energia wykorzystywana jest do zasilania nie tylko układów pomocniczych, ale także baterii trakcyjnych.

- Tegoroczna edycja konkursu została określona przez jury jako ta z najwyższym poziomem zaprezentowanych konstrukcji. Na 8 lokomotyw, które dotarły na tor aż 7 ukończyło przejazd konkursowy. Jesteśmy niesamowicie dumni, że pomimo tak wyrównanej konkurencji nasz wysiłek został doceniony i udało nam się podnieść upragniony puchar

- mówiła Faustyna Finke z Koła Naukowego Inżynierów Transportu Publicznego Politechniki Poznańskiej.

Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]\

Obserwuj nas także na Google News

W roku akademickim 2021/2022 w Poznaniu studiowało 102 199 osób. Które poznańskie szkoły wyższe mogły pochwalić się największą liczbą studentów? Sprawdź -->

Na tych uczelniach w Poznaniu studiuje najwięcej studentów! ...

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski