MKS Drogbruk Kalisz w doskonałym stylu ograł Sokoła Międzychód. [ZDJĘCIA]

Andrzej Kurzyński
MKS Drogbruk Kalisz rozbił we własnej hali Sokoła Międzychód 86:58. Tym samym kaliszanie zrewanżowali się za wyjazdową porażkę na inaugurację obecnego sezonu.

Pierwsze minuty spotkania były dość wyrównane. Na cztery minuty przed końcem pierwszej kwarty kaliszanie zdołali odskoczyć na sześć punktów. Goście zdołali się jednak zmobilizować i szybko doprowadzili do remisu 12:12. MKS odpowiedział celną trójką doskonale dysponowanego tego dnia Łukasza Wojciechowskiego (w całym spotkaniu aż sześciokrotnie trafił zza linii 6,75 metra) i ponownie wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał już do końca spotkania.

Grę kaliszan bardzo dobrze kreował Przemysław Tradecki, który na swoim koncie zanotował 12 podań kończących akcje. Gospodarze górowali tez na tablicach, choć w szeregach Sokoła wystąpił najwyższy na II-ligowych parkietach zawodnik, mierzący aż 217 centymetrów wzrostu Piotra Wojdyra. W zbiórkach MKS wygrał 43:33. Kaliszanie świetni spisywali się również w obronie. Zmusili rywali do popełnienia aż 28 strat. Warto jeszcze dodać, że dopiero trzy minuty przed końcową syreną zawodnicy Sokoła zdołali przekroczyć granicę 50 punktów.

W przerwie kaliska publiczność miała okazję zobaczyć pokaz freestyle w wykonaniu Mieszka Włodarczyka. A już w sobotę w hali Kalisz Arena kolejne koszykarskie emocje. Zajmujący trzecią lokatę MKS Drogbruk podejmować będzie lidera Daral Nysa Kłodzko, który dotychczas tylko raz zaznał gorycz porażki. Początek meczu o godzinie 17:00.

MKS Drogbruk Kalisz - MKS Sokół Marbo Międzychód 86:58 (19:12, 27:15, 21:16, 19:15)

MKS Drogbruk: Wojciechowski 22 (6x3), Piros 20 (4x3), Galewski 11 (2x3), Sierański 11, Rabe 7 (11 zbiórek), Kołodziej 5 (1x3), Tradecki 3 (1x3, 12 asyst), Pawlik 3, Szymczak 2, Murza 2, Grochowina 0

Sokół: Dylik 18, Sroczyński 15 (10 zbiórek), Wojdyr 10 (10 zbiórek), Łabutka 6, Adamski 4, Wejman 3, Taisner 2, Gubernat 0, Cejba 0

ZiemiaKaliska.com.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!