Młodzi z Taizé spotkają się w Poznaniu

  Młodzi z Taizé spotkają się w Poznaniu

  Tomasz Cylka

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Około 50 tysięcy młodych ludzi z całego świata przyjedzie za rok do Poznania. To właśnie stolica Wielkopolski będzie organizatorem 32. Europejskiego Spotkania Młodych, które odbędzie się od 28 grudnia 2009 roku do 1 stycznia 2010 roku. Na taką decyzję Poznań czekał cierpliwie kilka lat.
  - Za rok spotkanie europejskie odbędzie się w mieście, w którym jesteśmy bardzo oczekiwani i w którym przyjęcie będzie bardzo gorące - powiedział brat Alois, przełożony ekumenicznej wspólnoty, ogłaszając w sylwestrowy wieczór w Brukseli miejsce kolejnego spotkania. Najradośniej zareagowała wówczas grupa ponad pół tysiąca pielgrzymów z archidiecezji poznańskiej, która pojechała do Brukseli.

  Już teraz wiadomo, że z przyjęciem ok.
  50 tys. gości nie będzie większych kłopotów. Młodzież zamieszka bowiem w prywatnych domach, nie tylko w Poznaniu, ale także w większych miejscowościach leżących w promieniu 50 kilometrów od Poznania, na przykład w Kościanie, Śremie, Środzie Wielkopolskiej, a także w znajdującym się już w sąsiedniej archidiecezji Gnieźnie.

  Spotkania modlitewne organizowane będą przez braci z Taizé w poszczególnych parafiach, a wieczorem młodzi spotkają się na czuwaniu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.
  - To wielka radość dla miasta i całej archidiecezji. Poznań w ten sposób stanie się na kilka dni europejskim centrum młodzieży, przybywającej z przesłaniem pokoju i modlitwy - nie kryje radości arcybiskup Stanisław Gądecki, który od wtorku przebywał w stolicy Belgii.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo