Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Mobilny punkt pomocy medycznej działa w Poznaniu. "Staramy się dotrzeć do tych, którzy mają w sobie blokadę"

Chrystian Ufa
Chrystian Ufa
Projekt działa już od 5 lat.
Projekt działa już od 5 lat. Waldemar Wylegalski
Mobilny punkt pomocy medycznej to miejsce, w którym pomoc mogą uzyskać najbardziej potrzebujący mieszkańcy Poznania - bezdomni, osoby starsze oraz ubogie. Ogłoszono terminy i miejsca kwaterowania mobilnego ambulansu w listopadzie. Jaką pomoc można otrzymać w ramach projektu?

Pomoc dla najbardziej potrzebujących poznaniaków

- Mobilny ambulans działa na zasadzie 5-godzinnych dyżurów i zazwyczaj stacjonuje przy jadłodajniach. Mogą się do niego zgłosić osoby w kryzysie bezdomności, seniorzy, osoby ubogie, osoby zagrożone bezdomnością oraz ci, którzy z różnych powodów nie mają ubezpieczenia. Mogą się tam zgłosić i otrzymać podstawową pomoc przedmedyczną - mówi Maria Książkiewicz, rzecznik prasowy Caritas Poznań.

- Staramy się dotrzeć do tych, którzy mają w sobie blokadę, żeby pójść do lekarza, a wiemy, że takiej pomocy potrzebują - dodaje Maria Książkiewicz.

W ambulansie obecna jest pielęgniarka oraz lekarz - to oni oceniają, jakiej pomocy potrzebuje pacjent. Wśród świadczonej pomocy, którą można otrzymać, jest między innymi poradnictwo medyczne, diagnoza oraz doraźna pomoc w chorobie. Mobilny ambulans jeździ również do potrzebujących - po otrzymaniu telefonu od mieszkańców.

- Jest taka możliwość, żeby instytucje pomocowe czy nawet osoby prywatne, widząc zapotrzebowanie, zadzwoniły i poprosiły, żeby mobilny ambulans pojechał do osoby potrzebującej pomocy. Jeśli widzimy kogoś na przykład w kryzysie bezdomności, można zadzwonić też po straż miejską. Wtedy ona pomaga w udzieleniu pomocy interwencyjnej, czyli wysłanie tradycyjnego ambulansu – informuje rzecznik prasowy Cartias Poznań.

Projekt działa już od 5 lat i jest finansowany przez Urząd Miasta Poznania, natomiast prowadzony oraz realizowany przez fundację Signum Caritatis we współpracy z Caritas Poznań.

W tym miesiącu mobilny punkt pomocy medycznej dyżurować będzie w następujących miejscach i godzinach:

  • 13.11 Jadłodajnia przy ul. Ściegiennego 133 – od godz. 9:30;
  • 20.11 Jadłodajnia przy ul. Taczaka 7 - od godz. 9:30;
  • 23.11 Ogrzewalnia przy ul. Krańcowej 10, Poznań – od godziny 12:30 (gdzie uczestnicy projektu mogą skorzystać z łaźni, wymiany odzieży, porad pracownika socjalnego, ewentualnie terapeuty);
  • 27.11 Jadłodajnia przy ul. Łąkowej 4, Poznań – od godziny ok. 9:30;

Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]

Miejskie Historie, odcinek 4 - Piła:

od 16 lat

Obserwuj nas także na Google News

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski