We wtorek rozpoczęły się najważniejsze targi przemysłowe w Polsce. Swoje technologie i rozwiązania prezentują czołowe firmy ze świata przemysłu. Targi potrwają do piątku, 10 czerwca.

To od lat najważniejsze targi dla branży przemysłowej w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej. Niesłabnąca popularność i wysoka ranga targów ITM to z pewnością zasługa możliwości, jakie dają. To znakomita okazja do prowadzenia handlowych negocjacji, wymiany doświadczeń i dyskusji na najważniejsze tematy nurtujące sektor automatyzacji i produkcji, metalurgii i obróbki metali. To tu rokrocznie spotykają się liderzy z sektora innowacji, miłośnicy nowinek technologicznych, producenci maszyn i nowatorskich rozwiązań.


- Targi ITM Polska cieszą się od lat należną renomą. Swoją ofertę prezentują tu najlepsi producenci i dystrybutorzy maszyn z Polski i krajów zagranicznych - mówi Jerzy Wonka, dyrektor do spraw rozwoju InfoCredit.

To właśnie targi ITM od lat wyznaczają trendy i pokazują nadchodzące zmiany w branży przemysłowej. To podczas nich zobaczyć można chociażby czwartą rewolucję przemysłową Industry 4.0, którą współtworzą firmy Siemens i KUKA.

Uczestnikom targów przybliżają tym samym wzrastającą digitalizację procesów produkcyjnych, która stwarza nowe możliwości projektowania, planowania oraz realizacji projektów przy współpracy człowieka z maszyną.

Targi ITM to też wiele nowości i premier sprzętu, który pierwszy raz jest pokazywany szerszej publiczności. Na tegorocznych targach zobaczyć będzie można m. in. innowacyjne centrum obróbcze i niespotykane dotąd rozwiązania w technologii cięcia laserem zaprojektowane przez firmę Kimla. Swoją premierę ma też  sterownik MultiMotion, który służy do sterowania urządzeniami automatyki przemysłowej.

Podczas pierwszego dnia  targów ITM nagrodzono Złotymi Medalami ITM te produkty, które wyróżniają się na tle konkurencji, wykorzystują nowe technologie.

Zobacz zdjęcia: MTP: Ruszyły targi ITM Polska

- Targi ITM to w tym roku tysiąc wystawców z 27 krajów, a także 13 premier rynkowych - zaznacza Przemysław Trawa, prezes zarządu Międzynarodowych Targów Poznańskich w dniu otwarcia. - Z jednej strony spotyka się tu innowacja, technologia i maszyny. Z drugiej zaś możemy obserwować zmiany w technologii na przykładzie drukarek 3D - dodał.

To właśnie dwudniowe wydarzenie 3D Solutions, odbywające się po raz pierwszy na terenie MTP, które rozpoczyna się w środę i potrwa do czwartku, przyciągnie wielbicieli najnowszych technologii.  Na ekspozycji będzie można zobaczyć m.in. jednoosobowy pojazd wydrukowany w technologii 3D, którego napęd stanowi wkrętarka marki Bosch. To innowacyjny projekt studentów Politechniki Poznańskiej, o którym będzie można więcej przeczytać w piątkowym magazynie „Głosu Wielkopolskiego”.

Targi ITM potrwają do 10 czerwca. Jednorazowy bilet wstępu kosztuje 18 zł (zakupiony online) i 38 zł (w kasie MTP). 

8 czerwca, środa:
Od godz. 9.30 - 16.30 pokazy lakiernicze na powierzchni demonstracyjnej (te odbędą się również w czwartek i piątek), seminarium SSN „Czyszczenie i konserwacja stali nierdzewnej”, Forum Techniczne Stali Konstrukcyjnych od godz. 10, warsztaty 3D z odlewnictwa, także od godziny 10. Od godz. 11.30 rozpoczną się warsztaty tematyczne lakierników, technologów i kierowników lakierni.

 9 czerwca, czwartek:
O godz. 9 - konferencja magazynu Nowa Stal „Aluminium 2016. Biznes Trendy Technologie”, od. godz. 10.30 seminarium  „Objętościowa obróbka cieplna stopów metali”, subcontracting ITM Meetings, który rozpocznie się o godzinie  11 i potrwa do godziny 16.

STREFA BIZNESU NA FACEBOOKU. POLUB NAS!