Na Scenie Wspólnej zagrają dla chorej Wiktorii

  Na Scenie Wspólnej zagrają dla chorej Wiktorii

  AJ

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Wiktoria ma jedenaście lat. Dziewczynka choruje na zespół Mielodysplastyczny
  1/4
  przejdź do galerii

  Wiktoria ma jedenaście lat. Dziewczynka choruje na zespół Mielodysplastyczny ©archiwum prywatne

  We wtorek na Scenie Wspólnej w Poznaniu odbędzie się koncert charytatywny. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na leczenie jedenastoletniej Wiktorii - dziewczynki chorej na zespół Mielodysplastyczny.
  Wiktoria ma 10 lat i chodzi do czwartej klasy szkoły podstawowej. Dziewczynka lubi zwierzęta. W wolnych chwilach tworzy dzieła artystyczne. Jej pasją jest też origami. Jej ulubionym bohaterem jest Violetta (bohaterka serialu telewizyjnego o tej samej nazwie). Niestety, jej dzieciństwo zostało nagle przerwane.

  W listopadzie 2015 roku Wiktoria zaczeła źle się czuć. Pojawiły się ból głowy i brzucha oraz wymioty. Rodzice udali się do szpitala. W Klinice Hematologii i Onkologii Dziecięcej w Poznaniu usłyszeli druzgoczącą diagnozę – zespół Mielodysplastyczny (zwany też stanem przedbiałaczkowym).

  Choroba zmieniła całe życie Wiktorii i jej rodziców. Dziewczynka ma indywidualne nauczanie. Marzy, by wyzdrowieć i wrócić do szkoły. Tęskni za swoimi kolegami i koleżankami.

  Życie Wiktorii może uratować przeszczep szpiku kostnego. Przez chwilę pojawiło się światełko w tunelu. Odnaleziono dawce. Niestety, odmówił. Dlatego, rodzina i przyjaciele dziewczynki, by zapisać się do bazy dawców szpiku. To nic nie boli, a może uratować życie – nie tylko Wiktorii, ale też innych chorych.

  Aby wspomóc leczenie dziewczynki, zorganizowano dla niej koncert charytatywny z cyklu Open Mic „Ikony w muzyce”. Odbędzie się on we wtorek, o godz. 20 - na Scenie Wspólnej, przy ul. Masztalarskiej 8 w Poznaniu. Na scenie wystąpią młodzi artyści z Estrada Poznańska & Art Of Voice Studio. Gościem specjalnym będzie Małgorzata Ostrowska.

  W planach jest już jednak kolejna akcja. 2 maja Wiktoria obchodzi 11 urodziny. Ucieszy się jeśli dostanie dużo kartek urodzinowych. Życzenia można wysyłać na adres: Wiktoria Gąsior, Przecławek 1/2, 62-090 Rokietnica. W sobotę – 30 kwietnia – będzie też można zaśpiewać jubilatce głośne 100 lat. Akcja odbędzie się w Przecławku – miejscu zamieszkania Wiktorii. Początek o godzinie 13.  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo