Na Strzeszynie zostało pięć mieszkań

  Na Strzeszynie zostało pięć mieszkań

  Błażej Dąbkowski

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Budowa mieszkań w ramach pilotażowego programu „Najem z dojściem do własności” realizowanego przy ulicy Suwalskiej powoli dobiega końca. 20 lokali ma być oddanych jeszcze w tym roku, jednak miejska spółka szuka jeszcze osób chcących zamie-szkać na Strzeszynie. Nabór uzupełniający ruszy 30 maja i potrwa do 16 czerwca.
  - Pozostało nam jeszcze pięć mieszkań znajdujących się na pierwszych piętrach budynków. Zwolniły się, ponieważ kilku osobom pozytywnie zweryfikowanym przez komisję nie udało się uzyskać kredytów - tłumaczy Andrzej Konieczny, prezes PTBS. Lokale mają od 65 do 83 metrów kwadratowych, posiadają balkon lub taras i zostaną wykończone „pod klucz”. Wewnątrz budynków trwają prace wykończeniowe, a na zewnątrz trwa termoizolacja oraz malowanie elewacji.

  - Nawet jeśli teraz komuś nie uda się zakwalifikować do pilotażowego programu, jeśli oczywiście zostanie pozytywnie rozpatrzony, to jego wniosek pozostanie w spółce. Na tej podstawie wnioskodawca będzie mógł ubiegać się o mieszkanie w kompleksie, który zaczniemy budować przy ulicy Żołnierzy Wyklętych - zachęca prezes PTBS. Wiadomo, że docelowo miejska spółka chce, by w kilku etapach powstało tam 1200 mieszkań. - Z tego aż 80 procent w ramach programu „Najem z dojściem do własności”. Resztę będziemy wynajmować miastu - mówi.

  Tę inwestycję wartą około 200 milionów złotych skredytuje Europejski Bank Inwestycyjny.  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo