Nagrody "Znak Dobra" wręczone w Poznaniu po raz siódmy...

  Nagrody "Znak Dobra" wręczone w Poznaniu po raz siódmy [ZDJĘCIA]

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Nagrody "Znak Dobra" wręczone w Poznaniu po raz siódmy [ZDJĘCIA]
  1/13
  przejdź do galerii

  ©Fot. Waldemar Wylegalski

  Danuta Bartosz i Ada Matysiak z miesięcznika "Chrystus Król" wydawanego przez parafię księży Oblatów Maryi Niepokalanej za cykl artykułów "Trzeba po prostu chcieć" oraz redakcja miesięcznika "Wierzeniczenia" wydawanego przez parafię św. Mikołaja w Wierzenicy za budowanie wspólnoty mieszkańców - to laureaci siódmej edycji Nagrody im. Romy Brzezińskiej "Znak Dobra".
  Wręczono je w sobotę w siedzibie Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu. - Ta nagroda jest dla nas zaskoczeniem. Nigdy nie szukaliśmy wyróżnień dla siebie, ale po ludzku cieszy nas to, że to co robione jest gdzieś z boku w środowisku wiejskim na skromnym papierze zostało docenione - powiedział proboszcz parafii w Wierzenicy i redaktor naczelny magazynu "Wierzeniczenia", ksiądz Przemysława Kompf.
  - Ta nagroda to najwspanialsza rzecz jaka mogła nas spotkać, bo zauważono nasz cykl, w którym pokazujemy ludzi, który robią coś pozytywnego.Dobro leży na ulicy. Trzeba je tylko podnieść, wyeksponować i pokazać Jeśli widzimy kogoś i potrafimy dostrzec piękno jakie z sobą niesie to piękno zawsze do nas powróci. To taki swoisty znak. Jeśli komuś pomagamy, kogoś lansujemy to on się zawsze zrewanżuje. Dobro jest zwykle niewidoczne, skromne, a zło jest widoczne. Ten konkurs pokazuje, że może być inaczej - stwierdziła Danuta Bartosz z miesięcznika "Chrystus Król", którego redaktorem naczelnym jest ksiądz proboszcz o. Piotr Bednarski OMI.


  Nagrodę "Znak Dobra" otrzymują autorzy piszący na temat dobra rozumianego szeroko, postaw prospołecznych, proludzkich i proobywatelskich. Romę Brzezińska wspominała m.in. Małgorzata Jańczak z Radia Emaus. Przypomniała, że miała ona trzy pasje: rodzinę, działalność i twórczość Romana Brandstaettera oraz oddział Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

  - Patronka tego wydarzenia potrafiła sprawić, że dobro także promieniowało. Dlatego powinniśmy z tą cząstką dobra od Romy wyjść dzisiaj i spotkać się za rok - zauważyła prorektor WSUS dr Agnieszka Woch-Juchacz.

  Możesz wiedzieć więcej! Kliknij i zarejestruj się: www.gloswielkopolski.pl/piano

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo