Najnowszy sondaż: Coraz więcej osób uważa, że pandemia może być wynikiem celowego działania lub spisku

Aleksandra Kiełczykowska
Aleksandra Kiełczykowska
Najnowszy sondaż: Coraz więcej osób uważa, że pandemia może być wynikiem celowego działania lub spisku
Najnowszy sondaż: Coraz więcej osób uważa, że pandemia może być wynikiem celowego działania lub spisku fot. przemek swiderski / polska press / dziennik baltycki
Według badania przeprowadzonego przez pracownię Social Changes dla portalu wpolityce.pl. coraz więcej Polaków uważa, że pandemia koronawirusa może być wynikiem celowego działania lub spisku.

Pracownia Social Changes na zlecenie portalu wpolityce.pl przeprowadziła badanie dotyczące podejścia Polaków do wybuchu pandemii koronawirusa.

Podczas sondażu zadano pytanie: Czy zgadza się Pani/Pan z opinią, że epidemia koronawirusa to efekt celowego działania (spisku), po to, żeby wymusić istotne zmiany w życiu ludzi na całym świecie?

Czwarta fala koronawirusa w Polsce to bardzo realny scenariusz. Tym bardziej że liczba chętnych do przyjęcia szczepionki spada. Musimy więc liczyć się z tym, że w Polsce zostanie wprowadzony kolejny lockdown. Rząd przygotowuje plan awaryjny na wypadek czwartej fali epidemii. Zagraża nam w szczególności nowy wariant koronawirusa, czyli wirus Delta. Zarażają się nim przede wszystkim osoby niezaszczepione. - Jeżeli nie osiągniemy wystarczającego poziomu zaszczepienia, będziemy musieli liczyć się z czwartą falą Covid-19 - ostrzega minister Michał Dworczyk. Zobaczcie, jakie obostrzenia może wprowadzić rząd >>>>SZCZEGÓŁY NA KOLEJNYCH STRONACH >>> Czytaj także: Obowiązkowe szczepienia dla wszystkich. Tego chce Jarosław Kaczyński

Czwarta fala koronawirusa w Polsce. Rząd ma plan awaryjny. T...

Na tak zadane pytanie, twierdząco odpowiedziało aż 39 procent badanych.

Odmienne zdanie wskazało 37 procent ankietowanych.

Natomiast 24 proc. wybrało odpowiedź „trudno powiedzieć”.

W porównaniu z badaniem, które zostało przeprowadzone w połowie maja, zwolenników tezy o celowym działaniu przybyło o 2 punkty procentowe. Mniej jest również osób, które mają zdanie odmienne i nie widzą w pandemii nic nadzwyczajnego – liczba ta zmalała o 2 punkty procentowe.

Lekarze każdego dnia dowiadują się więcej o koronawirusie. Każdy przypadek COVID-19 ma indywidualny przebieg. U większości zakażonych osób rozwiną się objawy o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu. Takie osoby wyzdrowieją bez konieczności hospitalizacji.Jak sprawdzić, czy przeszło się zarażenie koronawirusem w bezobjawowy sposób? Przedstawiamy TOP 7 najczęstszych fizycznych objawów, które mogą wskazywać, że właśnie miałeś koronawirusa.Sprawdź, czy je masz >>>

Koronawirus - czy już go miałeś? Zobacz, jak można to sprawd...

Jak głosują zwolennicy partii?

Według sondażu największy wskaźnik pozytywnych odpowiedzi zanotowano wśród wyborców Zjednoczonej Prawicy – 44 procent. Jedynie 30 procent uważa, że pandemia nie jest celowym działaniem.

Wśród wyborców Koalicji Obywatelskiej spisek w pandemii widzi 25 procent, a odmiennego zdania jest ich 62 procent.

Natomiast wśród sympatyków Polski 2050 28 procent pozytywnie odpowiedziało na pytanie, a 54 procent negatywnie.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków N=1082 osób w dniach od 25 do 28 czerwca 2021 roku.

Astronauci amatorzy polecieli w kosmos

Wideo

Materiał oryginalny: Najnowszy sondaż: Coraz więcej osób uważa, że pandemia może być wynikiem celowego działania lub spisku - Polska Times

Komentarze 28

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
"Czy zostanie w Polsce uruchomiony aparat przymusu?

dr n. med. Zbigniew Martyka

...Dzisiaj w Polsce, zgodnie z przewidywaniami, mamy śladową ilość zachorowań (2 nowe przypadki na milion mieszkańców). Jest to efekt sezonowości w połączeniu z uzyskaniem odporności środowiskowej. Oczywiście, propaganda twierdzi, że to dzięki zmasowanej akcji szczepień. Pamiętacie Państwo zachwyty nad Wielką Brytanią, której jakoby miała zazdrościć cała Europa? Spadki zachorowań zostały oczywiście przypisane wzorowo przeprowadzonej akcji szczepień. Dzisiaj w Wielkiej Brytanii mamy 322 przypadki na milion mieszkańców, czyli 161 razy więcej, niż w słabo wyszczepionej Polsce. Stawiany za wzór Izrael – prawie 13-krotnie więcej nowych przypadków na milion mieszkańców, niż w Polsce. Jeszcze ciekawiej jest u światowego lidera wyszczepialności, na Seszelach – 530 razy więcej nowych przypadków, niż u nas.

Zwróćcie Państwo uwagę na oficjalne publikacje państwowego urzędu, a konkretnie rządowego Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. W informacji Prezesa Urzędu z dnia 21 grudnia 2020 roku dotyczącej szczepionki Pfizer, czytamy, że „wpływ szczepień Comirnaty na rozprzestrzenianie się wirusa w społeczeństwie nie jest jeszcze poznany. Na tym etapie badań nie wiadomo jeszcze, ile zaszczepionych osób może nadal być w stanie przenosić i rozprzestrzeniać wirusa”. Natomiast w informacji Prezesa Urzędu z dnia 29 stycznia 2021 roku, w załączonych informacjach medycznych, mamy: „wpływ szczepienia szczepionką COVID-19 AstraZeneca na rozprzestrzenianie się wirusa SARS-CoV-2 w społeczności nie jest jeszcze znany”.

Tymczasem rządzący, wbrew informacjom publukowanym przez ich własne urzędy, ogłaszają przepisy będące de facto segregacją sanitarną.

Ponieważ oficjalna narracja sypie się jak domek z kart, są dwie możliwości: albo przyznać się do błędu i całkowicie zmienić podejście do walki z SARS-COV-2, zgodnie apelami moimi i wielu niezależnych naukowców – albo puścić w ruch państwowy aparat represji i przymusu. Ostatnie wypowiedzi prezesa partii rządzącej wskazują niestety na to drugie rozwiązanie."

http://zbigniew.martyka.eu/2021/07/04/czy-zostanie-w-polsce-uruchomiony-aparat-przymusu/
G
Gość
"...Prof. Stefan Hockertz, immunolog i toksykolog, były dyrektor Instytutu Eksperymentalnej i Klinicznej Toksykologii w Uniwersyteckim Centrum Medyczne Hamburg-Eppendorfie, nie pozostawia złudzeń co do olbrzymiego ryzyka niedopracowanych według rygorystycznych reguł „szczepionek”, stwierdzając:

Należy też liczyć się z tym, że w przypadku źle opracowanej szczepionki może dojść do zgonów ok. 0,1% populacji spośród wszystkich zaszczepionych osób, co w przypadku Niemiec [jeśli zaszczepi się całą populację, a więc 80 milionów ludzi – przyp. tłum.] oznaczałoby 80 tysięcy ludzi, [którzy] zmarliby przez to, że szczepionka nie została opracowana zgodnie z zasadami sztuki lekarskiej. […] Ewentualna umieralność na poziomie 0,1% przy podaniu szczepionki to szacunek, który potwierdza moje doświadczenie. Zajmuję się tą tematyką od 30 lat. (*)

Nawet WHO przyznaje, że mRNA jest znanym stymulatorem nieswoistej odpowiedzi immunologicznej, co może prowadzić do powstania odczynów niepożądanych..."

https://dorzeczy.pl/opinie/189877/liczne-pytania-o-skutecznosc-szczepionek-glos-krytykow.html
G
Gość
A nie jest?
P
Piotr
KoronaCYRK 🤣 Srowidowa rzeczywistość nastała na zawsze. Kowidianie nie potrafią już żyć jak dawniej...
G
Gość
5 lipca, 15:05, Gość:

Ten rząd na polecenie swoich panów będzie kontynuował próby „zaszczepienia” jak największej liczby osób. Dzieci będą najmocniej atakowane, szczególnie w nadchodzących miesiącach, a wszelkie wysiłki zmierzające do ich wyniszczenia zostaną podjęte, jeśli rodzice i reszta społeczeństwa na to pozwolą bez masowego oporu. Następną fazą wykorzystywania dzieci będzie wprowadzenie programów iniekcji tej trucizny zmieniającej RNA/DNA dla noworodków. Państwo będzie omijać zgodę rodziców i rodzin przy każdej nadarzającej się okazji i wykorzysta żałosną naturę obecnej populacji, szerząc strach, podsycając presję rówieśników i grożąc buntownikom odebraniem ich dzieci. Haniebny rządowy „system szkół publicznych” będzie główną częścią tego spisku, aby ‘wyszczepić’ całą młodzież, ponieważ jest on dziś czynnikiem dominującym w kontroli i indoktrynacji dzieci w tym kraju.

Rodzice, którzy pozwalają państwu eksperymentować na swoich dzieciach i poddają się presji ‘wyszczepiania’ ich, jak gdyby byli zwierzętami doświadczalnymi „elity”, w mojej ocenie nie zasługują na bycie rodzicami. Rodzice są pierwszą linią obrony dla nieletnich dzieci, a jeśli ich nie ochronią, rezultatem będzie koniec tego, niegdyś w większości, wolnego społeczeństwa, ale co gorsza, będzie oznaczał koniec ludzkości jaką znamy.

Często mówi się, że jedno na czworo dzieci staje się ofiarą w takiej czy innej formie. Ten rząd poprzez spiskowe oszustwo próbuje uczynić ofiarą straszliwego nadużycia każde dziecko. I to na całe życie.

Więcej na

https://www.ekspedyt.org/2021/07/04/dzieci-material-doswiadczalny

5 lipca, 21:39, Gość:

lecz sie psycholu

Gdzie ma się leczyć?

Grupa "0" wyszczepiona (prawdopodobnie) jako pierwsza a hurra optymizmu w otwieraniu gabinetów nie widać (np chyba, że prywatnie, to już inna sprawa).

G
Gość
6 lipca, 8:33, Paweł Makarewicz:

To oczywiste. Postanowiły tak elity w Davos. Sprawcą jest ten kto na tym zarobił gigantyczne pieniądze czyli kartele farmaceutyczne.

Więcej o wpływie onych karteli na naszą przeszłość, teraźniejszość i pewnie przyszłość przeczytamy w książce/skrypcie pana Augusta Kowalczyka (więźnia obozowego nr 6804) pt.:

"Nazistowskie korzenie brukselskiej UE"

G
Gość
5 lipca, 17:52, Pieniądz i Głupota Rządzą!:

I będzie coraz więcej "spiskowców": zdania ekspertów od wirusów na temat przebiegu i zwalczania pandemii są skrajnie różne. Podobnie politycy - jak dzieci we mgle, żadnej spójności w działaniach. Do tego zastraszanie przez większośc mediów (zamiast rzetelnej informacji). Pandemie od czasu do czasu nawiedzają planetę, ale chaos informacyjny powoduje, że ludzie świrują. Za chwilę antyszczepionkowcy zaczną zabijać proszczepionkowców i vice versa.

6 lipca, 12:17, greg:

Pandemi urojonych chorób w szczególności gdzie jedynym rozwiązaniem jest cudna szczepionka która nic nie daje i od której już nie jedna osoba się przekręciła. Ludzie się budzą i widza ze to wszystko jest jedno wielka iluzja. To nie jest spisek ale fakty.

Jedni widzą fakty, drudzy dogmaty ich nowej, kowidowej religii.

G
Gość
5 lipca, 12:57, Gość:

Wystarczy przypomnieć oficjalne fakty z oficjalnych źródeł.

1. Od dawna nie mamy informacji dlaczego w Chinach zatrzymała się pandemia ?

2. Czym Chińczycy się szczepią skoro cywilizowany świat wyprodukował swoje szczepionki i raczej Chińczykom nie sprzedają bo nam by zabrakło ?

Z tego prosty wniosek że Chińczycy wypuścili broń biologiczną, a że uderzyło rykoszetem gospodarczym w nich, więc oddali-sprzedali technologię na wyprodukowanie szczepionki.

5 lipca, 23:31, Gość:

Przypomnę, że epidemia w Chinach wygasła na długo przed pojawieniem się szczepionki. Chińczycy po prostu znacznie lepiej poradzili sobie z pandemią, dlatego nie potrzebowali się szczepić. Restrykcje były dalece bardziej radykalne, ze spawaniem drzwi osób podejrzanych o zakażenie włącznie. Oni się nie patyczkują.

Kiepska to broń biologiczna, która ma tylko 4% śmiertelność.

Chociaż fakt, że ekonomicznie Chińczycy wyszli na tym dużo lepiej. Europa i USA będą lizać rany jeszcze długie lata po tej pandemii, gdy Chiny będą się rozwijać. To zdecydowanie zaburzy równowagę na świecie, jeśli tego jeszcze nie widać. Może czas się zacząć uczyć Mandaryńskiego?

6 lipca, 12:22, kora:

A jak to wyliczyłes te 4 procent ? Pewnie jeszcze z chorobami współistniejacymi.

6 lipca, 15:05, Gość:

Niczego nie wyliczył bo ludzie cały czas umierają.

Takie jest życie- śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową.

Nic nie może wiecznie trwać...

G
Gość
6 lipca, 16:19, CYBORG -zaszczepiony:

Taaaaaaaaaa oczywista oczywistość :)

Mnie jacys osobnicy w szczepiOntce wszczepili czipa i teraz regularnie bezprzewodowo sie ze mną kontaktują różni bonzowie i wydają stanowcze polecenia.

PODOBNO BĘDZIE TAK :

- my zaszczepieni bedziemy wyłapywali nieszczepionych :)

-po złapaniu będziemy ich kolczykować i tatuować

-będą mieli założone w nosach kółka takie jak u buhajów

-będziemy umieszczać ich w gettach - w klatkach :)

-faceci będą kastrowani [ obcęgami :)))) ] -chodzi o zatrzymanie rodzenia się kretynów :))

-kobiety w zalezności od urody ... ;)

- my będziem się ciupciać i pomnażać krag zaszczepieńców :))

TO SĄ PLANY WIADOMYCH ZWIERZCHNIKÓW KTÓRZY NAS ZACZIPOWALI

Będziesz się śmiał, baranim głosem.

Szybciej niż się spodziewasz...

P
Piotr
5 lipca, 17:52, Pieniądz i Głupota Rządzą!:

I będzie coraz więcej "spiskowców": zdania ekspertów od wirusów na temat przebiegu i zwalczania pandemii są skrajnie różne. Podobnie politycy - jak dzieci we mgle, żadnej spójności w działaniach. Do tego zastraszanie przez większośc mediów (zamiast rzetelnej informacji). Pandemie od czasu do czasu nawiedzają planetę, ale chaos informacyjny powoduje, że ludzie świrują. Za chwilę antyszczepionkowcy zaczną zabijać proszczepionkowców i vice versa.

6 lipca, 12:20, kawa na ławe:

Gdybyś miał trochę oleju to to wszystko powinno ci dać wreszcie od myślenia czym to naprawdę jest. Ludzie nie swiruja tylko od chaosu lecz od tego ze coraz bardziej odbiera im się wolność.

To dlatego ci odwaliło?

G
Gość
5 lipca, 12:57, Gość:

Wystarczy przypomnieć oficjalne fakty z oficjalnych źródeł.

1. Od dawna nie mamy informacji dlaczego w Chinach zatrzymała się pandemia ?

2. Czym Chińczycy się szczepią skoro cywilizowany świat wyprodukował swoje szczepionki i raczej Chińczykom nie sprzedają bo nam by zabrakło ?

Z tego prosty wniosek że Chińczycy wypuścili broń biologiczną, a że uderzyło rykoszetem gospodarczym w nich, więc oddali-sprzedali technologię na wyprodukowanie szczepionki.

5 lipca, 23:31, Gość:

Przypomnę, że epidemia w Chinach wygasła na długo przed pojawieniem się szczepionki. Chińczycy po prostu znacznie lepiej poradzili sobie z pandemią, dlatego nie potrzebowali się szczepić. Restrykcje były dalece bardziej radykalne, ze spawaniem drzwi osób podejrzanych o zakażenie włącznie. Oni się nie patyczkują.

Kiepska to broń biologiczna, która ma tylko 4% śmiertelność.

Chociaż fakt, że ekonomicznie Chińczycy wyszli na tym dużo lepiej. Europa i USA będą lizać rany jeszcze długie lata po tej pandemii, gdy Chiny będą się rozwijać. To zdecydowanie zaburzy równowagę na świecie, jeśli tego jeszcze nie widać. Może czas się zacząć uczyć Mandaryńskiego?

6 lipca, 12:22, kora:

A jak to wyliczyłes te 4 procent ? Pewnie jeszcze z chorobami współistniejacymi.

Niczego nie wyliczył bo ludzie cały czas umierają.

k
kora
5 lipca, 12:57, Gość:

Wystarczy przypomnieć oficjalne fakty z oficjalnych źródeł.

1. Od dawna nie mamy informacji dlaczego w Chinach zatrzymała się pandemia ?

2. Czym Chińczycy się szczepią skoro cywilizowany świat wyprodukował swoje szczepionki i raczej Chińczykom nie sprzedają bo nam by zabrakło ?

Z tego prosty wniosek że Chińczycy wypuścili broń biologiczną, a że uderzyło rykoszetem gospodarczym w nich, więc oddali-sprzedali technologię na wyprodukowanie szczepionki.

5 lipca, 23:31, Gość:

Przypomnę, że epidemia w Chinach wygasła na długo przed pojawieniem się szczepionki. Chińczycy po prostu znacznie lepiej poradzili sobie z pandemią, dlatego nie potrzebowali się szczepić. Restrykcje były dalece bardziej radykalne, ze spawaniem drzwi osób podejrzanych o zakażenie włącznie. Oni się nie patyczkują.

Kiepska to broń biologiczna, która ma tylko 4% śmiertelność.

Chociaż fakt, że ekonomicznie Chińczycy wyszli na tym dużo lepiej. Europa i USA będą lizać rany jeszcze długie lata po tej pandemii, gdy Chiny będą się rozwijać. To zdecydowanie zaburzy równowagę na świecie, jeśli tego jeszcze nie widać. Może czas się zacząć uczyć Mandaryńskiego?

A jak to wyliczyłes te 4 procent ? Pewnie jeszcze z chorobami współistniejacymi.

k
kawa na ławe
5 lipca, 17:52, Pieniądz i Głupota Rządzą!:

I będzie coraz więcej "spiskowców": zdania ekspertów od wirusów na temat przebiegu i zwalczania pandemii są skrajnie różne. Podobnie politycy - jak dzieci we mgle, żadnej spójności w działaniach. Do tego zastraszanie przez większośc mediów (zamiast rzetelnej informacji). Pandemie od czasu do czasu nawiedzają planetę, ale chaos informacyjny powoduje, że ludzie świrują. Za chwilę antyszczepionkowcy zaczną zabijać proszczepionkowców i vice versa.

Gdybyś miał trochę oleju to to wszystko powinno ci dać wreszcie od myślenia czym to naprawdę jest. Ludzie nie swiruja tylko od chaosu lecz od tego ze coraz bardziej odbiera im się wolność.

Z
ZACZIPOWANY - STEROWANY
6 lipca, 08:33, Paweł Makarewicz:

To oczywiste. Postanowiły tak elity w Davos. Sprawcą jest ten kto na tym zarobił gigantyczne pieniądze czyli kartele farmaceutyczne.

Taaaaaaaaaa oczywista oczywistość :)

W tym co piszesz jest tylko prawda. Mnie też wszczepili czipa i teraz regularnie bezprzewodowo sie ze mną kontaktują różni bonzowie i wydają stanowcze polecenia.

PODOBNO BĘDZIE TAK :

- my zaszczepieni bedziemy wyłapywali nieszczepionych :)

-po złapaniu będziemy ich kolczykować i tatuować

-będą mieli założone w nosach kółka takie jak u buhajów

-będziemy umieszczać ich w gettach - w klatkach :)

-faceci będą kastrowani [ obcęgami :)))) ] -chodzi o zatrzymanie rodzenia się kretynów :))

-kobiety w zalezności od urody ... ;)

- my będziem się ciupciać i pomnażać krag zaszczepieńców :))

TO SĄ PLANY WIADOMYCH ZWIERZCHNIKÓW KTÓRZY NAS ZACZIPOWALI

P
Paweł Makarewicz

To oczywiste. Postanowiły tak elity w Davos. Sprawcą jest ten kto na tym zarobił gigantyczne pieniądze czyli kartele farmaceutyczne.

Dodaj ogłoszenie