Nie będzie drugiej ligi w Kleczewie. Piłkarze Sokoła przegrali z Nadwiślanem Góra 1:3

Sokół Kleczew nie awansuje do drugiej ligi. W rewanżowym meczu pierwszej rundy baraży Sokół przegrał na własnym stadionie z Nadwiślanem Góra 1:3, a ponieważ wcześniej kleczewianie wygrali na wyjeździe 1:0, to Nadwiślan zagra w decydującej drugiej fazie barażowej rywalizacji.

Początek spotkania w Kleczewie nie wskazywał, że to goście opuszczać będą stadion w roli triumfatorów. Gospodarze wcale nie zamierzali bronić zaliczki z Góry i w 20. minucie po bramce Arkadiusza Bajerskiego objęli prowadzenie. Jednak jeszcze przed przerwą goście doprowadzili do wyrównania, zaś po zmianie stron przechylili szalę na swoją korzyść. Drugiego gola Nadwiślana zdobył w 65. minucie i już wynik 2:1 dawał przepustkę do drugiej rundy baraży drużynie z Góry.

Kleczewianie potrzebowali przynajmniej wyrównania i oczywiście zaatakowali. Mimo przewagi i kilku dogodnych sytuacji do zdobycia bramek (najlepszą zmarnował Jakub Dębowski), upragnionego gola jednak nie zdobyli. Minutę przed końcem nadzieje piłkarzy Sokoła rozwiał definitywnie Tomasz Matysek.

– Po kilkunastu meczach bez porażki przegrana przyszła akurat w jednym z najważniejszych spotkań w sezonie. Taki jest sport i musimy się z tym pogodzić. Ulegliśmy naprawdę solidnemu przeciwnikowi, od którego w przekroju obu meczów nie byliśmy zespołem słabszym. Rywale okazali się trochę skuteczniejsi. Mieli więcej szczęścia, ale ono w sporcie też jest potrzebne – powiedział trener Sokoła Kleczew Tomasz Mazurkiewicz.

W dwumeczu decydującym o awansie do drugiej ligi Nadwiślan Góra zmierzy się z Sokołem Ostróda, który odrobił dwubramkowa stratę ze Skarżyska-Kamiennej i pokonał Granat po rzutach karnych. Drugą parę tworzą Kotwica Kołobrzeg (wyeliminowała Resovię) i Ursus Warszawa (lepszy od Ślęzy Wrocław).

Dodajmy jeszcze, że brak awansu Sokoła Kleczew oznacza, że z kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej trzeciej ligi oprócz Elany Toruń, Cuiavii Inowrocław, GKS Dopiewo, Notecianki Pakość i Fogo Luboń spada także Polonia 1912 Leszno.

Sokół Kleczew – Nadwiślan Góra 1:3 (1:1)
Bramki: 1:0 Arkadiusz Bajerski (20), 1:1 Dawid Tomanek (38), 1:2 Dariusz Rucki (65), 1:3 Tomasz Matysek (89).
Sokół: Świtalski – Polody, Sierant, Pingot, Krzyżanowski – Bajerski, Grzelak, Lisiecki, Dębowski, Kowalczuk – Cichos (57. Urban).