Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nie dla smogu - czysty powiat. Co zrobić, by ograniczyć niską emisję?

Marta Danielewicz
Marta Danielewicz
W redakcji "Głosu Wielkopolskiego" odbyła się debata, podczas której zaproszeni goście - przedstawiciele firmy Veolia Energia Poznań i Powiatu Poznańskiego opowiadali o tym jak walczyć z niska emisją i pozbyć się smogu w naszym mieście
W redakcji "Głosu Wielkopolskiego" odbyła się debata, podczas której zaproszeni goście - przedstawiciele firmy Veolia Energia Poznań i Powiatu Poznańskiego opowiadali o tym jak walczyć z niska emisją i pozbyć się smogu w naszym mieście Adrian Wykrota
We wtorek w redakcji "Głosu Wielkopolskiego" odbyła się debata z przedstawicielami firmy Veolia Energia Poznań i Powiatu Poznańskiego, którzy opowiadali o wyzwaniach, jakie stawiają przed sobą w walce ze smogiem i niską emisją.

Przed Powiatem Poznańskim stoi wiele wyzwań antysmogowych. Jakie działania wprowadzić, by powiat był bardziej zielony i ekologiczny? Problemów związanych z czystym powietrzem jest sporo, zwłaszcza że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, także w Poznaniu, rezygnuje z dofinansowania programu Kawka na wymianę pieców. Dzięki niemu mieszkańcy stolicy Wielkopolski mogli do tej pory zamienić stare kopciuchy, w których palili węglem, drewnem i śmieciami, emitujący przy tym toksyczne dioksyny i furany do atmosfery, na bardziej ekologiczne, nowocześniejsze piece. Z tej możliwości nie skorzystają już, niestety, w przyszłym roku.

W redakcji "Głosu Wielkopolskiego" odbyła się debata, podczas której zaproszeni goście - przedstawiciele firmy Veolia Energia Poznań i Powiatu Poznańskiego opowiadali o tym jak walczyć z niska emisją i pozbyć się smogu w naszym mieście. Problem jest poważny, ponieważ praktycznie codziennie odnotowywane są przekroczenia szkodliwych, rakotwórczych substancji, zwłaszcza pyłu PM10.

Zdaniem przedstawicieli powiatu i Veolii największym problemem dla aglomeracji poznańskiej jest niska emisja, która rozprzestrzenia się po najbliższej okolicy i najbardziej szkodzi mieszkańcom, którzy bezpośrednio wdychają powietrze zatrute substancjami, wydobywającymi się z palonych śmieci.

O tym co może nam grozić? Jak temu zaradzić i co możemy zrobić dla czystego powiatu opowiadali zaproszeni eksperci.
Debata odbyła się w ramach akcji "Nie dla smogu - czysty powiat". Jej cały zapis znajdziecie Państwo w piątkowym wydaniu "Głosu Wielkopolskiego" oraz na naszej stronie internetowej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski