Nie tylko Makuszewski - jak grali lechici w kadrach?

Karol Mackowiak
Trudno obiektywnie ocenić występ Makuszewskiego w kadrze - na boisko wszedł, gdy było już po meczu Bartek Syta
Maciej Makuszewski zadebiutował w piątek w reprezentacji Polski. Nie był jednak jedynym piłkarzem, który w ostatnich dniach reprezentował narodowe barwy.

Makuszewski jest ostatnio w bardzo dobrej dyspozycji i zasłużył na debiut w narodowych barwach. Inna sprawa, że z pewnością inaczej wyobrażał sobie swoje pierwszej spotkanie dla kadry - "Maki" na boisku pojawił się 67. minucie, czyli w momencie, gdy mecz już był rozstrzygnięty i niewiele mógł zrobić. Inna sprawa, że zdążył błysnąć podaniem do Arkadiusza Milika, który mógł strzelić honorową bramkę.

Jeszcze w czwartek 18. minut w barwach reprezentacji zaliczył Deniss Rakels, jednak Łotwa przegrała z Węgrami (1:3). Co ciekawe, jedną z bramek strzelił Tamas Kadar, były obrońca Lecha. Jasmin Burić co prawda znalazł się w szerokiej kadrze Bośnii, lecz ostatecznie zamiast grać z Cyprem, otrzymał od selekcjonera wolne, które wykorzystał na podróż do Paryża.

W piątek prawy obrońca Kolejorza, Robert Gumny oraz wypożyczony do Podbeskidzia Bielsko-Biała Paweł Tomczyk zagrali w reprezentacji Polski do lat 21. Nasza młodzież pokonała rówieśników z Gruzji (3:0) i tym samym udanie rozpoczęła eliminacje do Mistrzostw Europy w 2019 roku. Gumny zagrał cały mecz na lewej obronie, natomiast Tomczyk na boisku pojawił się w 88. minucie. Dwie bramki zdobył wychowanek Lecha, obecnie zawodnik Sampdorii, Dawid Kownacki. Reprezentacja do lat 21 w niedzielę o godz. 17 w Grodzisku Wlkp. zagra sparing z Lechem. Mecz będzie zamknięty dla kibiców.

O wiele gorzej od starszych kolegów spisali się reprezentanci do lat 19. Polacy przegrali z Anglikami aż 1:7! W tym spotkaniu zagrało dwóch zawodników, którzy na co dzień ocierają się o pierwszą drużynę Lecha - Tymoteusz Puchacz oraz Jakub Moder.