Nie zmarnujmy szansy, tej! Niezwykły konkurs czeka na...

  Nie zmarnujmy szansy, tej! Niezwykły konkurs czeka na werdykt jury

  RED

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Nie zmarnujmy szansy, tej! Niezwykły konkurs czeka na werdykt jury
  Zakończył się etap zgłoszeń do konkursu filmowego "Nie zmarnujmy szansy, tej!". Wystarczył telefon komórkowy i 100 sekund. To maksymalna długość filmów, jakie można było zgłosić w konkursie poświęconym 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Wkrótce poznamy werdykt jury.
  Nie zmarnujmy szansy, tej! Niezwykły konkurs czeka na werdykt jury
  „Głos Wielkopolski” wspólnie z Urzędem Marszałkowskim jest organizatorem konkursu filmowego „Nie zmarnujmy szansy, tej!” pod patronatem marszałka województwa wielkopolskiego. Ma on na celu promowanie wiedzy o powstańcach, wartościach, o które walczyli, i zwycięstwie, jakie odnieśli.

  Jak można było wziąć udział w konkursie?

  Wystarczyło nakręcić maksymalnie 100-sekundowy film dotyczący Powstania Wielkopolskiego i pokazać w nim dlaczego Powstanie Wielkopolskie było ważne dla naszego kraju i dlaczego możemy być z niego dumni.

  Technika, środki artystyczne, sposób montażu czy wykorzystane urządzenia były dowolne. Ważne było, aby film w nowoczesny sposób upamiętniał Powstanie Wielkopolskie, nawiązywał do jego ideałów, czy też do miejsc, w których 100 lat wcześniej rozgrywały się te wielkie wydarzenia.

  Na zgłoszenia czekaliśmy do 30 września. Było o co walczyć, bo główna nagroda w konkursie wyniesie aż 20 tys. zł!

  Teraz Każdy z filmów zostanie oceniony przez kapitułę konkursową, w skład której wejdą: Jan AP Kaczmarek, Artur Reinhart, Dorota Kędzierzawska, prof. Marek Hendrykowski, Przemysław Prasnowski i marszałek Marek Woźniak.

  Filmy będą oceniane według trzech kryteriów: zgodności z tematem konkursy, oryginalnością podejścia do tematu oraz pod kątem wartości artystycznej i estetyki pracy.

  Jak może wyglądać przykładowy film? Zobacz nagrodzone prace w konkursie Poznań 56':


  REGULAMIN KONKURSU "NIE ZMARNUJMY SZANSY, TEJ!"


  CZYTAJ WIĘCEJ O AKCJI "NIE ZMARNUJMY SZANSY, TEJ!":

  Załączniki (3)

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo