Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

(Nie)pewnie jak w banku

Monika Kaczyńska
Banki przekonują nas do coraz nowocześniejszych sposobów korzystania z rachunków. Nie wychodząc z domu, możemy zrobić wszystko. Wygodnie, nie tylko dla nas. Nie czarujmy się - na naszej samoobsłudze zyskują też banki. Mniej oddziałów, mniejsze zatrudnienie, niższe koszty. Wszyscy zadowoleni. Dopóki coś się nie wydarzy.

CZYTAJ KOMENTOWANY TEKST

Internet bywa niebezpieczny. Powiedzmy wprost - do systemów nie takich instytucji jak BZ WBK hakerzy się włamywali. BZ WBK nie byłby pierwszym bankiem, którego system sforsowali hakerzy, nie będzie też pewnie ostatnim. Zdarza się najlepszym. Gorzej, jeśli bank nie chce w żaden sposób współdzielić odpowiedzialności i całe ryzyko przerzuca na klienta. Bo może. Bo jest silniejszy. Bo to klient ma problem, choć w tym konkretnym przypadku nic nie wskazuje na to, że ofiarą kradzieży padł właściciel konta.

Gdyby po wyniesieniu z sejfu bankowego kilkuset tysięcy złotych w gotówce dowolny bank ogłosił, że w celu pokrycia strat zabiera z kont klientów po kilka lub kilkanaście złotych, wybuchłby skandal. Kradzieże internetowe są niewidoczne, więc bank bez kontroli opinii publicznej może zwodzić klienta miesiącami. Ale internet prócz wad ma także zalety - wieści w nim roznoszą się szybko.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: RPP zdecydowała ws. stóp procentowych? Kiedy obniżka?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski