Niespodzianki w barażach MŚ

W sobotę rozegrano pierwsze mecze barażowe eliminacji piłkarskich mistrzostw świata.

Najpierw Islandia zremisowała z Chorwacją 0:0
Od 51. minuty Islandia musiała radzić sobie w dziesiątkę. Czerwoną kartką ukarany został Olafur Skulason za faul na Ivanie Perisicu. W przewadze bałkańska ekipa stawała się z minuty na minutę coraz groźniejsza, ale ostatecznie nie zdołała zdobyć gola. Zawiódł przede wszystkim napastnik Bayernu Monachium Mario Mandzukic, który zmarnował wiele okazji. Groźni byli takżę Ivica Olic czy Perisic.

Dużą niespodzianką jest wygrana 2:0 Ukrainy z Francją. Bramki dla naszych wschodnich sąsiadów zdobyli Roman Zozulia (61), Andrij Jarmołenko (83-karny).

Z kolei Grecja pokonała Rumunię 3:1 (2:1). Bramki dla Grecji strzelili Konstantinos Mitroglou (14, 66), Dimitrios Salpingidis (20), a dla Rumunii - Bogdan Stancu (19).

Portugalia pokonała w Lizbonie Szwecję 1:0 (0:0). Złotą bramke zdobył niezawodny Cristiano Ronaldo (82).