Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowoczesny blok operacyjny i nowa przychodnia w Prywatnej Lecznicy Certus na poznańskim Gunwaldzie [ZDJĘCIA]

SR
PL Certus przez rok modernizował blok operacyjny. Inwestycja pochłonęła ok. 10 mln zł.Zobacz na kolejnych zdjęciach, jak wygląda w zmodernizowany blok operacyjny szpitala PL Certus --->>>Polskie uczelnie najlepsze na świecie
PL Certus przez rok modernizował blok operacyjny. Inwestycja pochłonęła ok. 10 mln zł.Zobacz na kolejnych zdjęciach, jak wygląda w zmodernizowany blok operacyjny szpitala PL Certus --->>>Polskie uczelnie najlepsze na świecie Waldemar Wylegalski
Poznański szpital Prywatnej Lecznicy Certus, aby zapewnić pacjentom opiekę medyczną z najwyższymi standardami, uruchomił nowy blok operacyjny z dwiema salami. W poniedziałek, 4 października placówka otworzy także Centrum Medyczne nr 1 w nowej lokalizacji.

PL Certus, należący do grupy EMC SA i działający nieprzerwanie od 1 grudnia 2003 r., poza modernizacją bloku operacyjnego wyposażył go w nowoczesny sprzęt medyczny. W szpitalu będą wykonywane operacje z zakresu:

  • chirurgii ogólnej, dziecięcej i plastycznej,
  • urologii,
  • ginekologii,
  • uroginekologii,
  • laryngologii
  • ortopedii - metodami laparoskopii i klasyczną.

Zobacz też: Gala "Bohaterowie walki z COVID-19"

od 16 lat

Wagę leczenia operacyjnego, jako jednego z najważniejszych elementów leczenia różnorodnych schorzeń, podkreśla dyrektor naczelna szpitala PL Certus.

- W PL Certus codziennie sięgamy po najnowocześniejsze technologie, umożliwiające i ułatwiające skuteczne leczenie i dbanie o zdrowie osób, które nam zaufały. Podążając za nowoczesną myślą techniczną, wdrażamy nowe rozwiązania, które przenoszą możliwości medycyny na wyższy poziom

- zaznacza Karolina Laskowska, dyrektor naczelny szpitala Certus.

- Zadbaliśmy także o opiekę pooperacyjną - dodaje dyrektor. Jak wyjaśnia, lecznica przygotowała 4-stanowiskową, komfortową salę wybudzeniową, wyposażoną w specjalistyczny sprzęt dla pacjentów, którzy trafiają tam po zabiegach.

- W przypadku zabiegów niosących większe ryzyko powikłań, pacjenci trafiają na sale intensywnego nadzoru medycznego, gdzie całodobowo czuwa nad nimi wyspecjalizowany personel mający do dyspozycji sprzęt monitorujący funkcje życiowe. Szpital PL Certus zapewnia również całodobową opiekę anestezjologiczną

- tłumaczy Laskowska.

Nowy blok operacyjny powstał w miejscu dawnej sali zabiegowej, a łóżka pacjentów znajdują się piętro niżej, gdzie znajduje się oddział ogólny, zabiegowy i urologiczny. W starym bloku operacyjnym Certus planuje stworzyć część endoskopową, aby przeprowadzać tam badania endoskopowe urologiczne oraz te z zakresu kolonoskopi.

Centrum Medyczne PL Certus

Poza zmianami w szpitalu, pacjenci od 4 października będą mogli korzystać z Centrum Medycznego nr 1 w nowej lokalizacji - przy ul. Marcelińskiej 90. W zakres oferowanych usług wchodzą m.in.: kompleksowe badania krwi, USG, RTG narządów czy EKG. Poza tym można również korzystać bezpłatnie z porad specjalistów w ramach Podstawowej Opieki Zdrowotnej (NFZ), jak i odpłatnie.

Prywatna lecznica, ale nie tylko odpłatne usługi

W placówce w ramach umowy z NFZ pacjenci mogą skorzystać z wizyt u m.in.: lekarza rodzinnego, ginekologa, otolaryngologa, neurologa czy chirurga plastycznego.

- Prywatnie lub w ramach opieki dla firm, na pacjentów czeka szeroki wachlarz specjalistów, w tym niszowych specjalistów dziecięcych - zaznacza Laskowska.

Coraz więcej Polaków korzysta z prywatnej opieki lekarskiej

Jak podkreślają władze placówki, powyższe elementy ośrodka zdrowia są kluczową cechą różnicującą publiczny i prywatny sektor medyczny. Według raportu Instytutu Badań Zmian Społecznych, który został przygotowany w marcu 2001 r., wynika, że blisko 60 proc. osób mieszkających w Polsce deklaruje korzystanie z prywatnej opieki medycznej, jak tylko skończy się epidemia. - Analiza wskazuje też, że 46,1 proc. Polaków obecnie korzysta z prywatnej opieki medycznej i planuje korzystać z niej dalej - zauważa też Laskowska.

Czego nie wolno robić przed szczepieniem na COVID!

Czego nie robić przed szczepieniem na koronawirusa? Nie rób ...

W Polsce obowiązuje lista szczepień, które zgodnie z prawem musi przyjąć każde dziecko. Są one darmowe, a to, kiedy i czy zaszczepiliśmy dziecko weryfikują przychodnie. Na jakie choroby trzeba się szczepić i jakie są ich objawy? Zobacz w galerii listę darmowych i obowiązkowych szczepień --------->

Obowiązkowe szczepienia: Zobacz groźne choroby, na które mus...

Sprawdź też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski