Od najsłabszego meczu do najcenniejszej wygranej. Siatkarki Enei Energetyka Poznań wracają z dalekiego wyjazdu z mieszanymi uczuciami

Środkowa Emilia Oktaba była jedną z bohaterek niedzielnego spotkania ze Stalą w Mielcu Fot. sportowy-poznan.pl
Pierwszoligowe siatkarki Enei Energetyka Poznań sobie i swoim sympatykom zafundowały w miniony weekend huśtawkę nastrojów. W sobotę podopieczne Marcina Patyka po najgorszym meczu w sezonie przegrały z niżej notowaną ekipą Karpat w Krośnie 0:3 (27:29, 19:25, 22:25). W niedzielę przeniosły się do hali trzeciej drużyny ligi i w zaległym meczu pokonały Stal Mielec 3:2 (18:25, 27:25, 20:25, 25:21, 15:8), choć przegrywały już 1:2. Energetyczne dziewczyny pokazały wszystko w dwa dni, czyli swoje słabości i wielki charakter, podnosząc się z kolan w niemal beznadziejnej sytuacji.

W sobotę poznaniankom prawie nic nie wychodziło. Być może losy meczu z Karpatami potoczyłyby się inaczej, gdyby przyjezdne wygrały pierwszego seta. Przegrały go jednak na przewagi i od tego momentu na parkiecie istniał już tylko jeden zespół. Taki zimny prysznic musiał podziałać motywująco i podrażnić ambicję drużyny, która przed sezonem za cel stawiała sobie walkę o pierwszą czwórkę w I lidze.

Dzień później Enei Energetykowi długo szło też jak po grudzie. Przegrana pierwsza partia, w drugiej desperacka gonitwa za rywalkami (na szczęście uwieńczona sukcesem), przegrany trzeci set i kolejna pogoń za rywalkami w czwartej odsłonie. Dopiero w tie-breaku Klaudia Świstek i spółka dała koncert, zatrzymując rywalki na siatce i kończąc większość ataków. Wygrana do 8 w piątym secie sprawiła poznańskim siatkarkom ogromną radość. MVP spotkania wybrano Orianę Miechowicz, a daleka podróż do Poznania nagle zamiast udręką stała się radosnym powrotem do domu po zwycięskim i heroicznym boju.

W sobotę energetyczne dziewczyny zmierzą się u siebie o godz. 17 z Częstochowianką.

W innych meczach I ligi siatkarek padły wyniki: Stal Mielec - Solna Wieliczka 3:2, PWSZ Tarnów - San-Pajda Jarosław 3:2, Częstochowianka - Uni Opole 0:3, NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki - SMS Szczyrk 3:0. Prowadzi Uni z dorobkiem 21 punktów, a Enea Energetyk jest szósty z 15 punktami.