Odległe miejsce Jana Szymańskiego na wielobojowych MŚ w łyżwiarstwie szybkim w Calgary!

Jan Szymański na torze w Calgary nie odzyskał formy z pierwszej części sezonu, kiedy dwukrotnie wygrywał zawody PŚ w biegu na 1500 m. Fot. Archiwum Głosu Wlkp.
Druga część sezonu nie należy z pewnością do panczenisty AZS AWF Poznań, Jana Szymańskiego. W zakończonych w niedzielę w kanadyjskim Calgary wielobojowych MŚ poznaniak zajął dopiero 22 miejsce. W trzeciej konkurencji czempionatu, czyli w biegu na 1500 m Szymański został sklasyfikowany na 16 pozycji. Całe zawody wygrali Czeszka Martina Sablikova i Holender Sven Kramer.

Najwyższe miejsce wśród biało-czerwonych zajął Konrad Niedźwiedzki, który zakończył zmagania na ósmej pozycji. "Oczko" niżej sklasyfikowany został mistrz olimpijski z Soczi, Zbigniew Bródka. Jedyna nasza panczenistka w Calgary, Luiza Złotkowska, nie zdołała przebić się do dziesiątki. Polka zakończyła rywalizację na dwunastym miejscu.