OOM w Judo i MP Niepełnosprawnych: Trzy medale dla Wielkopolski, ale apetyty były większe!

Trener i prezes Akademii Judo, Radosław Miśkiewicz uważa, że Olivia Piechota została w półfinałowej walce skrzywdzona przez sędziów Fot. Adrian Wykrota
W miniony weekend w hali w Luboniu rozegrano zawody judo w ramach XXI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Juniorek i Juniorów Młodszych (15-17 lat). Nasi judocy zdobyli cztery medale.

Srebro wywalczyła Eliza Wróblewska w wadze 63 kg, a brąz Olivia Piechota w wadze 44 kg (obie z Akademii Judo Poznań), Adam Stodolski (Trójka Piła) w wadze 60 kg i Hubert Pieczyński (Górnik Konin) w wadze 50 kg. Natomiast siódme miejsce w wadze 81 kg zajął Kacper Kubiak z Akademii Judo, która uplasowała się na piątym miejscu w klasyfikacji drużynowej dziewcząt. „Drużynówkę” bezapelacyjnie wygrali Czarni Bytom.

– Niespodzianką in minus jest brąz Olivii Piechoty, która niedawno wygrała zawody Pucharu Europy. Złota nie zdobyła też Eliza Wróblewska, która przegrała finał ze swoją odwieczną rywalką ze stolicy, Barbarą Kulik. Mam nadzieję, że dziewczyny pokażą sportową złość na ME juniorek młodszych w Sofii – przyznał trener Akademii, Radosław Miśkiewicz.

W sobotę odbyły się też w Luboniu III MP Osób Niepełnosprawnych. Akademię Judo reprezentowało 23 zawodników, trenujących pod okiem Dariusza Migdałka. Dzięki zdobyciu 6 złotych , 5 srebrnych oraz 6 brązowych medali poznański klub zwyciężył w klasyfikacji klubowej. Ambasadorką mistrzostw była znana poznańska aktorka, Katarzyna Bujakiewicz.