Osiemnaście drużyn rywalizowało w turnieju piłkarskim Pomartech Cup. Puchar pojechał do Krakowa!

Piąte, najwyższe miejsce z wielkopolskich drużyn, zajęła ekipa poznańskiej Warty Fot. Łukasz Bigus
Na stadionie MOS na Śródce w Poznaniu odbyła się piąta edycja największego turnieju piłkarskiego do lat 9 w naszym regionie, Pomartech Cup 2014.

W gronie osiemnastu drużyn pierwsze miejsce zajęła Akademia Piłkarska 21 Kraków. Na turnieju organizowanym przez KS Koziołek Poznań pojawiły się trzy zespoły niemieckie oraz piętnaście drużyn z całej Polski. W pierwszej rundzie drużyny walczyły w trzech
grupach, każdy z każdym.
W rundzie finałowej zespoły zagrały w ten sam sposób, z tym że pierwsze dwa zespoły z każdej z grup zagrały o triumf w grupie złotej, trzecie i czwarte w grupie srebrnej, piąte i szóste w grupie brązowej. Po pierwszej rundzie najlepsze okazały się w grupie A – Calisia Kalisz i Chemik Bydgoszcz, w grupie B – Warta Poznań i VfB Friedrichshain, a w grupie C – AP 21 Kraków i Broń Radom. Te zespoły zagrały w grupie złotej o ostateczne zwycięstwo w turnieju. Faworytem na tym etapie Pomartech Cup była ostatnia z wymienionych drużyn – chłopcy z Radomia zdobyli aż
13 punktów w pięciu meczach.
W przerwie turnieju zawodnicy i kibice mieli okazję zobaczyć pokaz freestyle football Mateusza Odrzygóździa, który rok temu został wicemistrzem Europy. – W grupie złotej byliśmy świadkiem bardzo zaciętej rywalizacji. Ostatecznie najlepszą drużyną turnieju okazała się Akademia Piłkarska 21 Kraków. Co ciekawe, kolejne trzy zespoły zanotowały tylko trzy punkty mniej. Drugie miejsce zajął zespół VfB Friedrichshain, trzecie Chemik Bydgoszcz, a czwarte Broń Radom. Turniej tradycyjnie stał na bardzo wysokim poziomie sportowym – podkreślił Łukasz Bigus, organizator Pomartech Cup.
O wysokiej randze zawodów najlepiej świadczy zainteresowanie drużyn złożonych z 9-latków. W tym roku ponad 40 zespołów zgłosiło chęć gry na obiekcie MOS przy ul. Gdańskiej w Poznaniu.
– Turniej zakończony został uroczystą dekoracją. Wszyscy zawodnicy otrzymali medale, pamiątkowe koszulki, a zespoły puchary. Każdy z trenerów wybrał najlepszego zawodnika w swoim zespole – dodał Łukasz Bigus.
Jednocześnie organizatorzy przekazali specjalną nagrodę dla najlepszego zawodnika. Został nim Sebastian Goc z Warty Poznań. Najlepszym bramkarzem wybrano natomiast Oliwiera Baranowskiego z Chemik Bydgoszcz.
Za rok na boisko Młodzieżowego Ośrodka Sportowego wybiegną zawodnicy urodzeni w 2006 r., czyli o rok młodsi od uczestników tegorocznych zmagań. – Taką przyjęliśmy zasadę, że w naszym turnieju można zagrać tylko raz, bo chcemy, by był on początkiem przygody z piłką dla adeptów futbolu – zakończył Bigus.