Ostatki w rundzie zasadniczej LSK i I lidze siatkarek. Enea wygrała z Solną i zyskała przewagę psychologiczną. W II lidze pań derby dla SKF

Siatkarki Enei Energetyka zwyciężyły bez straty seta w próbie generalnej przed fazą play-off Fot. Archiwum Sportowy-Poznan.pl
W rozgrywkach siatkarek kończy się runda zasadnicza. Trzecie miejsce przed play-off zapewniły sobie zawodniczki Enei Energetyka. Pewne gry w tej fazie LSK są też pilanki, a dziś o ostatnie wolne miejsce powalczy MKS.

W meczu 22 kolejki LSK Developres SkyRes Rzeszów pokonał Eneę PTPS Piła 3:0.

W inauguracyjnej partii od samego początku przeważał Developres. Rywalki nie dawały jednak za wygraną i kilka razy niwelowały straty, ale nie potrafiły wyjść na prowadzenie. Zdecydowanie więcej emocji było w partii numer dwa. W niej po wyrównanym początku inicjatywę przejęły pilanki. Mocno dawały się we znaki rywalkom zagrywką i przez dłuższy czas utrzymywały trzypunktową przewagę.
Rzeszowianki mozolnie odrabiały dystans i w końcówce wyszły na prowadzenie 23:22, a za chwilę miały piłkę setową. Rywalki ją obroniły i to one z kolei miały szansę na wygrania seta. Przyjezdne nie wykorzystały czterech setboli, a Developres postawił kropkę nad i przy trzeciej piłce setowej. Trzecia partia już od samego początku przebiegała pod dyktando miejscowych.

Natomiast kaliskie siatkarki wciąż pozostają w grze o play-off. Jeśli Energa MKS wygra za trzy punkty w Bielsku, to dołączy do pilanek.
Na zapleczu ekstraklasy bardzo blisko wywalczenia trzeciej lokaty przed play-off są już energetyczne dziewczyny, które wygrały po zaciętym meczu z Solną w Wieliczce. Dla podopiecznych Marcina Patyka ta wygrana jest podwójnie ważna, bo niewykluczone, że oba zespoły znów spotkają się za dwa tygodnie. Poznanianki będą miały wówczas przewagę psychologiczną.

Wreszcie w II lidze kobiet SKF BPS Politechnika Poznańska wrócił ze stanu 0:2 i wygrał w pięciu setach (tie-break 15:13) derbowe starcie z UKŻPS Kościan.

LSK: Developres Rzeszów – Enea PTPS Piła 3:0 (25:20, 30:28, 25:13)
BKS Bielsko-Biała – Energa MKS Kalisz (poniedziałek, godz. 20.30, relacja w Polsacie Sport)
I liga kobiet: 7R Solna Wieliczka – Enea Energetyk Poznań 0:3 (21:25, 24:26, 19:25)
I liga mężczyzn: APP Krispol Września – AZS AGH Kraków 3:2 (20:25, 26:24, 25:21, 19:25, 15:12)