Kępińska policja zakończyła postępowanie przeciwko 45-letniemu właścicielowi firmy meblarskiej, który dopuścił się oszustw na blisko 4 mln zł W kwietniu 2015 roku policjanci otrzymali informacje na temat oszustwa dokonanego wobec jednego z zakładów z powiatu kępińskiego. Kwota, o której wtedy wstępnie mówiono sięgała 360.000 zł. Były to niezapłacone faktury za pobrane towary.

Prowadzone postępowanie wykazało, że 45-latek stracił płynność finansową. Zataił jednak tę informację przed całym szeregiem przedsiębiorstw i instytucji z południowej Wielkopolski oraz Dolnego Śląska. Kupował nadal  towary do produkcji mebli, nie płacąc za nie.  Jeszcze przez niemal pół roku zapewniał kontrahentów o swojej wypłacalności i dalszej owocnej współpracy.  

W końcu wyprzedał swój majątek, uniemożliwiając wierzycielom komornicze dochodzenie zobowiązań. Co najbardziej bulwersujące, część majątku zagrożonego zajęciem komorniczym odsprzedał.... członkom rodziny. Prowadzone przez 12 miesięcy śledztwo wykazało 114 pokrzywdzonych, wśród których są osoby fizyczne, przedsiębiorstwa oraz instytucje publiczne i samorządy. Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia.

STREFA BIZNESU NA FACEBOOKU. POLUB NAS!