Pałac w Jankowicach odrestaurowany. Wielkie otwarcie 13...

  Pałac w Jankowicach odrestaurowany. Wielkie otwarcie 13 maja. Zobacz, jak się zmienił! [ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału

  Mikołaj Woźniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Oficjalne otwarcie odrestaurowanego pałacu w Jankowicach zaplanowano na 13 maja. Co weekend będzie można spędzić czas w kawiarni, na koncercie czy spacerze
  1/7
  przejdź do galerii

  Oficjalne otwarcie odrestaurowanego pałacu w Jankowicach zaplanowano na 13 maja. Co weekend będzie można spędzić czas w kawiarni, na koncercie czy spacerze po 18-hektarowym parku. ©Urząd Gminy Tarnowo Podgórne

  Pałac w Jankowicach (gm. Tarnowo Podgórne) niszczał przez lata. Pojawiały się na niego różne pomysły, aż wreszcie zrewitalizowany zostanie oficjalnie otwarty 13 maja. W budynku, który powstał na początku XIX w. mieścić się będzie szkoła muzyczna, centrum inicjatyw senioralnych, ale także kawiarnia. W weekend miejsce to ma przyciągnąć jak najwięcej Wielkopolan.
  Ponowne zagospodarowanie pałacu w Jankowicach od lat stanowiło wyzwanie dla gminy Tarnowo Podgórne. Pierwotnie miejsce to miało zostać przekształcone w centrum konferencyjne z hotelem, ale nie udało się znaleźć inwestora, który podjąłby się takiego projektu. Jedyny, z którym udało się podpisać umowę, przez rok nie wykonał w pałacu żadnych prac.

  Czytaj także: Powstanie Zespół Szkół Technicznych w Tarnowie Podgórnym. Sprawdź gdzie dokładnie, jak będzie wyglądał i kogo uczył?

  – Ostatecznie postanowiliśmy samodzielnie przeprowadzić rewitalizację pałacu.
  Zdecydowaliśmy również, że budynek nie będzie pełnił funkcji komercyjnych, a będzie służył mieszkańcom. Przenieśliśmy do Jankowic siedzibę Samorządowej Szkoły Muzycznej, dotychczas korzystającej z sal Szkoły Podstawowej nr 1 w Tarnowie Podgórnym. Przestrzenie pałacowe będą także dedykowane seniorom, dlatego mieści się tu Tarnowskie Centrum Senioralne oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku – mówi Tadeusz Czajka, wójt Tarnowa Podgórnego.

  Zobacz galerię
  Jednak po oficjalnym otwarciu (13 maja) pałac udostępniony zostanie także mieszkańcom Wielkopolski. W weekendy można będzie spędzić czas w kawiarni, sali bilardowej czy na kameralnych koncertach, również plenerowych. Poza tym wokół budynku znajduje się 18-hektarowy park, ze stawem, na którym znajdują się cztery wyspy. Zieleń została wysprzątana, a alejki oświetlone. Będzie też można korzystać z placu zabaw i parku linowego dla najmłodszych.
  1 »

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Pałac w Jankowicach

  Anda (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Uroczyste otwarcie, pałac doskonale odrestaurowany, posadzono mnóstwo pięknych krzewów. Może warto by jednak pomyśleć o ich podlewaniu, może sprawdzić dlaczego systemy nawadniające nie działają....rozwiń całość

  Uroczyste otwarcie, pałac doskonale odrestaurowany, posadzono mnóstwo pięknych krzewów. Może warto by jednak pomyśleć o ich podlewaniu, może sprawdzić dlaczego systemy nawadniające nie działają.
  Najważniejsze, że wstęga przecięta.
  Tyle pieniędzy wyrzuconych - nie w błoto, ale w piach.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Minister kupił pałac

  ja (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

  Z tego co wiem z wiarygodnego źródła jeden z ministrów tego skromnego rządu PiS niedawno kupił pałac , może to o ten pałac chodzi?


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  raczej nie

  (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Pałac jest własnością gminy, która z pisem nie ma za dużo wspólnego

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo