Patrycja Wyciszkiewicz i Malwina Kopron z brązowymi krążkami na młodzieżowych ME w lekkiej atletyce!

Patrycja Wyciszkiewicz w biegu na 400 m podczas młodzieżowych ME wypełniła minimum na MŚ seniorów w Pekinie Fot.. Archiwum Głosu Wlkp.
Na trwających w stolicy Estonii, Tallinnie, młodzieżowych ME w lekkiej atletyce poznanianki w sobotę wywalczyły dwa brązowe medale.

Najpierw trzecie miejsce w biegu na 400 m wywalczyła Patrycja Wyciszkiewicz (Olimpia Poznań). Była mistrzyni Europy juniorek jedno okrążenie pokonała w czasie 51.63 i tym samym zapewniła sobie start w sierpniowych MŚ seniorów w Pekinie. Podopieczna Edwarda Motyla przegrała z faworytką Rumunką Bianką Riazor i Rosjanką Jekateriną Renżiną. Przed wyjazdem do Tallinna zawodniczka Olimpii po cichu liczyła na drugie miejsce, bo miała drugi rezultat sezonu wśród biegaczek na 400 m w swojej kategorii wiekowej.

Natomiast młociarka Kopron, trenująca pod okiem Czesława Cybulskiego, stanęła na najniższym stopniu podium z wynikiem poniżej 70 m, ale z trzeciego miejsca może być zadowolona, bo do Estonii jechała z nastawieniem, by wywalczyć jakikolwiek medal.