Pięć medali wielkopolskich pięściarzy na mistrzostwach Polski

MAC, LUMAR
Patryk Cichy (Boks Poznań Team) zdobył w Człopie srebrny medal
Patryk Cichy (Boks Poznań Team) zdobył w Człopie srebrny medal Fundacja Wielkopolski Boks
W Człopie odbyły się 88. mistrzostwa Polski seniorów w boksie. Wśród uczestników zabrakło niektórych czołowych polskich pięściarzy, między innymi olimpijczyków z Rio de Janeiro Tomasza Jabłońskiego i zawodnika Zagłębia Konin Igora Jakubowskiego, który z powodu urazu prawej ręki w ostatniej chwili wycofał się z turnieju. Przedstawiciele klubów z Wielkopolski zdobyli pięć medali – trzy srebrne oraz dwa brązowe.

Wicemistrzami kraju zostali Patryk Cichy (Boks Poznań Team), który w finale wagi 69 kg przegrał jednogłośnie na punkty 0:5 z Damianem Kiwiorem (PTB Tiger Tarnów), Mateusz Goiński (Zagłębie Konin), który w kategorii wagowej 81 kg przegrał 1:4 z Arkadiuszem Szwadowiczem (Skorpion Szczecin) oraz Aleksander Stawirej (Ziętek Team Kalisz), który w finale wagi superciężkiej (+91 kg) uległ 1:4 Pawłowi Wierzbickiemu (Boxing Sokółka). Stawirej był objawieniem mistrzostw, pokonał kilku wyżej notowanych rywali, a w finale w pierwszej rundzie miał Wierzbickiego na deskach.

Brązowe medale wywalczyli Patryk Flis (KS Copacababna Konin), który w półfinale kategorii 69 kg przegrał z późniejszym złotym medalistą Damianem Kiwiorem oraz Jakub Kasprzak (Boks Poznań Team), który w półfinale wagi półciężkiej nie sprostał, również złotemu medaliście, Arkadiuszowi Szwedowiczowi. Poznaniak zawiesił jednak przeciwnikowi wysoko poprzeczkę, był bliski sukcesu.

Po siódmy z rzędu tytuł mistrzowski nie zdołał sięgnąć w Człopie wychowanek Sokoła Piła Dawid Michelus. Pięściarz UKS Kontra Elbląg, niegdyś także zawodnik PKB Poznań, przegrał w finale kategorii lekkopółśredniej (64 kg) jednogłośnie na punkty ze swoim najgroźniejszym krajowym rywalem Mateuszem Polskim (Róża Karlino).

Na ringu w Człopie zaprezentowało się ponad 150 pięściarzy. Do kuriozalnej sytuacji doszło w najlżejszej wadze papierowej (49 kg), w której zagłosiło się…. dwóch zawodników. Mistrzem został Jakub Słomiński (Wda Świecie), który w jedynej walce pokonał Doriana Mospinka (Skorpion Szczecin). Tytuły obroniło czterech zawodników: Słomiński oraz finałowi pogromcy pięściarzy z Wielkopolski: Kiwior, Szwedowicz i Wierzbicki.

Wyniki finałów
49 kg Jakub Słomiński (Wda świecie) – Dodian Mospinek (Sko9rpion Szczecin) 5:0
52 kg Dawid Miziołek (JKB Jawor Team Jaworzno) – Kacper Harkawy (Skorpion Szczecin) 4:1
56 kg Tomasz Rosól (Skorpion Szczecin) – Jarosław Iwanow (Wisła Kraków) 4:1
60 kg Marek Pietruszczuk (Victoria Ostrołęka) – Radomir Obruśniak (Róża Karlino) 3:2
64 kg Mateusz Polski (Róża Karlino) –Dawid Michelus (UKS Kontra Elbląg) 5:0
69 kg Damian Kiwior (PTB Tiger Tarnów) – Patryk Cichy (Boks Poznań Team) 5:0, brąz Patryk, Flis (KS Copacabana Konin)
75 kg Bartosz Gołębiewski (KKB RUSHH Kielce) – Daniel Adamiec (KKB RUSHH Kielce) 5:0
81 kg: Arkadiusz Szwedowicz (Skorpion Szczecin) – Mateusz Goiński (Zagłębie Konin) 4:1, brąz Jakub Kasprzak (Boks Poznań Team)
91 kg Jan Sosnowski (Zawisza Bydgoszcz) - Andrzej Szkuta (Boxing Sokółka) 5:0
+91 kg Paweł Wierzbicki (Boxing Sokółka) – Aleksander Stawirej (Zietek Team Kalisz) 4:1