Piłka nożna: Kontrolne mecze drugoligowców

Do rozpoczęcia wiosennych rozgrywek w piłkarskiej drugiej lidze pozostało już niewiele ponad miesiąc. W ramach przygotowań Tur Turek, Nielba Wągrowiec i Calisia rozegrały kolejne spotkania kontrolne.

Calisia pokonała w Sieradzu Sokoła Aleksandrów Łódzki 3:1 (1:0), dzięki Samuelowi Ogunce, który po przerwie, przy wyniku 1:1, strzelił dla zespołu trenera Grzegorza Dziubka dwa gole (70, 80). Nigeryjczyk jak na razie pozostaje jedynym typowym napastnikiem w ekipie beniaminka drugiej ligi, bowiem po sobotnim meczu zrezygnowano z testowanego od kilku tygodni Macieja Pakulskiego ze Startu Brzeziny. Na jego pozycję kaliski klub planuje sprowadzić kolejnego obcokrajowca, najprawdopodobniej zza wschodniej granicy.

Kolejorz na gloswielkopolski.pl

Prowadzenie dla kaliskiego zespołu uzyskał w 30. minucie Tomasz Kowalczuk, ale w 48. minucie wyrównał z rzutu karnego Jacek Kuklis.

Sport na gloswielkopolski.pl

Również 3:1 (1:0) wygrała Nielba Wągrowiec, która zwyciężyła GKS Dopiewo. Bramki dla podopiecznych Piotra Gruszki strzelili: Łukasz Szczepaniak - 2 oraz Tomasz Mikołajczak. W zespole z Wągrowca wystąpił 22-letni bramkarz Jakub Jesion-kowski, który ostatnio grał w angielskich drużynach Swindon Town FC i Oxford City FC, a wcześniej był w kadrze Zagłębia Lubin, grając jednak tylko w trzecioligowych rezerwach bądź w Młodej Ekstraklasie.

Pierwszej porażki w trakcie przygotowań doznali piłkarze Tura Turek doznali przegrywając z Pelikanem Łowicz 0:2, po bramkach w drugiej połowie Roberta Łakomego i Olafa Okońskiego. W zespole trenera Piotra Szarpaka wystąpił jeden nowy zawodnik, niespełna 20-letni Michał Kołba, który jesienią rozegrał 12 spotkań w barwach Chojniczanki Chojnice.