Piłka ręczna: Bardzo wysokie porażki pierwszoligowych zespołów z Wielkopolski

W 21. kolejce rozgrywek w pierwszej lidze piłki ręcznej mężczyzn grały trzy zespoły z Wielkopolski i wszystkie doznały wysokich porażek. Przegrała także w pierwszej lidze kobiet Polonia Kępno.

W Wolsztynie gościł zdecydowany lider grupy A, zespół KPR Borodino Legionowo. Goście wygrali 26:18, robiąc kolejny krok na drodze do PGNiG Superligi. Podopieczni trenera Wojciecha Hanyża walczyli bardzo ambitnie, jeszcze na dziesięć minut przede końcem przegrywali tylko czterema bramkami (16:20), ale na więcej nie było ich stać. W końcówce w Wolszty-niaku dał się odczuć brak na boisku Alana Raczkowiaka, który wcześniej opuścił parkiet po czerwonej kartce. Rywale bezlitośnie to wykorzystali dorzucając sześć bramek, przy zaledwie dwóch straconych i zwyciężyli zdecydowanie.

Jeszcze wyższej porażki doznał Real Astromal Leszno, ulegając przed własną widownią ekipie Meble Wójcik Elbląg aż 20:31. Gospodarze nie byli faworytami spotkania, ale też chyba nawet przyjezdni nie spodziewali się, że wygrają w Lesznie tak łatwo.

MKS Poznań zwycięski wyjazdowy mecz tej kolejki z SMS ZPRP Gdańsk (32:24) rozegrał awansem tydzień wcześniej.

W grupie B MKS Kalisz zmierzył się na wyjeździe z niepokonanym liderem Gwardią Opole i przegrał 21:35. Gwardia odniosła 22. zwycięstwo w sezonie, pieczętując powrót do krajowej elity. Kaliszanie wprawdzie na początku zaskoczyli rywali prowadząc nawet 10:7, ale później nie mieli nic do powiedzenia.

Spotkanie Ostrovia – Siódemka Miedź Legnica zostanie rozegrane w Ostrowie Wielkopolskim w środę. Początek o godzinie 18.

W pierwszej lidze kobiet Polonia Kępno przegrała w zaległym spotkaniu ze Słupią w Słupsku 27:33 i teraz to zespół ze Słupska jest znacznie bliżej niż kępnianki trzeciej lokaty na koniec rozgrywek. O przegranej Polonii zadecydowała bardzo słaba pierwsza połowa. Kluczowy okazał się okres między 21. a 26. minutą, kiedy zawodniczki Słupii zdobyły sześć bramek z rzędu osiągając dziewięciobramkową przewagę (15:6). Polonistki starały się później odwrócić losy spotkania, ale drużyna ze Słupska na to nie pozwoliła.

Wolsztyniak Wolsztyn – KPR Borodino Legionowo 18:26:(10:12). Najwięcej bramek dla Wolsztyniaka: Rogoziński 4, Chrapa 3, Głowacki 3.

Real Astromal Leszno – Meble Wójcik Elbląg 20:31 (10:16). Najwięcej bramek dla Realu Astromalu: Krystkowiak 5, Giernas 3, Przekwas 3.

Gwardia Opole – MKS Kalisz 35:21 (21:14). Najwięcej bramek dla MKS Kalisz: Surosz 5, Adamski 3, Gomółka 3.

Słupia Słupsk – Polkonia Kępno 33:27 (17:9).
Najwięcej bramek dla Polonii: Grozdanowska 6, Wojtasik 6, Fijałkowska 4, Wesołowska 3, Wynnyk 3.