Piłka ręczna: Nielba Wągrowiec zagra w barażach o superligę

Piłkarze ręczni Nielby Wągrowiec zagrają w dwumeczowym barażu o miejsce w superlidze. Siódemka trenera Pawła Galusa w ostatnim pojedynku rundy play out, pokonała w hali przy ul. Kościuszki Warmię Społem Olsztyn 36:26 (15:14).

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Piłka ręczna: Nielba bliżej baraży

Gospodarze wygrali wyraźnie, ale olsztynianie twardo walczyli przez długie fragmenty pojedynku. To Warmia prowadziła na początku 3:1, a potem jeszcze 4:3. Po dwunastu minutach był remis 7:7 i od tego momentu lekką przewagę uzyskała Nielba. Po golach Krajewskiego, Przysieka i Niewrzawy, gospodarze wygrywali 13:8. Ale tej sporej przewagi nie utrzymali do końca pierwszej odsłony (było 15:14).

TUTAJ CZYTAJ WIĘCEJ O PIŁCE RĘCZNEJ

W 35. minucie Nielba prowadziła tylko 19:18, ale potem dość systematycznie budowała swoją przewagę. Goście jeszcze próbowali walczyć o zwycięstwo (w 48. minucie było 27:24 dla Nielby), ale w końcówce zupełnie oddali inicjatywę gospodarzom. W ostatnich sześciu minutach bramki zdobywali tylko podopieczni trenera Galusa i wygrali wyraźnie 36:26.

Teraz Nielba poczeka na jeden z zespołów pierwszoligowych. Czuwaj Przemyśl i AZS UW Warszawa najpierw zagrają między sobą, a potem zwycięzca zmierzy się z Nielbą o miejsce w superlidze. Te spotkania w drugiej połowie maja.

Nielba Wągrowiec - Warmia Społem Olsztyn 36:26 (15:14)
Nielba: Konczewski, Kubiszewski - Smoliński 2, Gierak 5, B. Witkowski 3, Krajewski 6, Przysiek 9, Świerad 1, Białaszek 2, J. Płócienniczak, Przybylski 4, Niewrzawa 4.
Warmia: Kotliński, Sokołowski - Ćwikliński 5, Jankowski 1, Gujski 2, Zyśk, Wuszter 3, Garbacewicz 3, D. Płócienniczak 2, Bartczak 3, Swat 6, Krawczyk, Malewski 1.