Piłka ręczna: Nielba wygrała derby

Dawid Przysiek dziewięć razy trafiał do siatki z rzutów karnych
Dawid Przysiek dziewięć razy trafiał do siatki z rzutów karnych Fot. Romuald Królak
Nie było niespodzianki w derbowym spotkaniu grupy A pierwszej ligi piłkarzy ręcznych. Siódemka Nielby Wągro-wiec - główny kandydat do awansu do ekstraklasy - pokonała w Poznaniu Grunwald Allegro 29:24 (12:12) i pozostaje samodzielnym liderem tabeli.

Derbowy mecz w stolicy Wielkopolski dostarczył sporych emocji. Szczególnie pod koniec pierwszej połowy, kiedy wojskowi zagrali bardzo dobrze w obronie i skutecznie w ataku, co przyniosło im prowadzenie 11:10 i 12:11. W tym fragmencie pojedynku podopieczni trenera Ireneusza Zawala naprawdę mogli się podobać. Gdyby grali w podobnym stylu w poprzednich spotkaniach ligowych, to wcale nie musieli tracić punktów.

Z kolei drużyna trenera Jacka Okpisza losy meczu rozstrzygnęła na swoją korzyść w pierwszych dziesięciu minutach drugiej połowy. W tym czasie Nielba zdobyła sześć goli, a straciła tylko jednego. Potem zespół z Wągrowca kontrolował sytuację na parkiecie i zwyciężył 29:24, notując osiemnastą wygraną w sezonie. Dawid Przysiek zdobył w tym meczu 13 bramek (9 z rzutów karnych).
Bardzo cenne zwycięstwa zanotowały na swoim koncie zespoły Wolsztyniaka (z Pogonią 33:19) i Ostrovii (z AZS AWF Warszawa 39:36). Wywalczone punkty być może pozwolą obu drużynom uniknąć degradacji.

Grunwald Allegro Poznań - Nielba Wągrowiec 24:29 (12:12) Grunwald: Tarko, Krekora, Peda - Niedzielski 7, Walczak 2, Pachulicz 1, Komisarek, Draszkiewicz 1, Adamczak 2, Hildebrandt 4, Koligat, Martynski 6, Fijałkowski 1, Guraj. Nielba: Głębocki, Konczewski, Gebler - Gierak 3, Witkowski 3, Przysiek 13, Bukowski, Kasprzak, Kwiatkowski, Kaczor 1, Popławski 3, Janusiewicz 3, Siódmiak 3.
Wolsztyniak Wolsztyn - Pogoń Szczecin 33:19 (16:7) Wolsztyniak: Płóciniczak, M. Wieczorek - Kaczmarek 8, Pietruszka 5, Kubiak 4, Baran 3, Chrapa 3, Szutta 3, Tomiak 2, Cichy 2, Podleśny 1, P. Marciniak 1, Wajs 1, Kiciński.
Ostrovia Ostrów Wlkp. - AZS AWF Warszawa 39:36 (20:18) Ostrovia: Gąsiorek, Potocki - Bartnik 9, Szpera 6, Krupa 4, Zawidzki 4, Piosik 4, Krzywda 3, Bałwas 3, Staniek 2, Mazurek 1, Górecki 1, Świątek 1, Kierzek 1.