Piłka ręczna. Polska przegrała z Norwegią na inaugurację mistrzostw Europy. Niemoc w ataku w drugiej połowie. Pewny triumf rywala

Mateusz Pietras
Polak Szymon Sićko w "kleszczach" Sandera Sagosena i Christiana O'Sullvana z Norwegii podczas meczu grupy D mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych w Berlinie. PAP/MARCIN BIELECKI
Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych mierzyła się z Norwegią w premierowym meczu na mistrzostwach Europy w Niemczech. Zobacz jak toczył się mecz i kto okazał się zwycięski. Zobacz zapis naszej relacji LIVE.

Koniec! 20:32 na początek turnieju

Bramka po kontrze debiutanta Urbaniaka. 20:30. Przewaga w pewnym momencie urosła do dwunastu bramek

Wykorzystany karny i jedenaście bramek straty do wicemistrzów świata z 2017 i 2019 roku

Kolejna prosta strata podopiecznych Marcina Lijewskiego

Gra w osłabieniu Polaków i 26. bramka dla Skandynawów

Druga bramka z rzędu dla Polaków. Pietrasik z drugiej linii.

Pierwsza bramka skrzydłowego Szyszko na tym turnieju. 15:24

Okres błędów w ataku. Polacy mają problem z atakiem pozycyjnym

Błąd kroków naszego lewego rozgrywającego. Dwucyfrowe prowadzenie rywala

Wciąż wysokie prowadzenie Norwegii. Osiemnaście minut do końca spotkania

Niestety najwyższe prowadzenie Norwegii w tym meczu. 18:11 i dwie minuty kary dla Olejniczaka

Skrzyniarz obronił rzut z 7. metra. 11:16.

Czas na drugą połowę pierwszego meczu Polaków na tegorocznych mistrzostwach Europy.

Koniec pierwszej połowy. 15:10 na korzyść Norwegii

Sićko zdobywa bramkę po indywidualnej akcji. 10:14

Co za trafienie Norwega! Niestety pięć bramek dzieli nas od Norwegii.

Po raz kolejny cztery bramki starty do faworytów grupy D

Gra z kołem i trzy bramki przewagi. 12:9

Szansa na bramkę kontaktową. Niedokładne podanie Powarzyńskiego.

Bramka rozgrywającego Powarzyńskiego. 9:11

Niewiele brakowało, a polski bramkarz popisałby się dwiema świetnymi interwencjami

Dawno niewidziany w ofensywie Czapliński z drugą bramką. 10:8 po dobitce

Bramka Przytuły z dystansu po przerwie. 7:10

Pierwszy czas w tym meczu wziął nasz trener.

Teraz norwescy rozgrywający korzystają z drugiego skrzydła. 10:6

Przestój w grze. Bramkę po kontrze zdobywa prawoskrzydłowy Bjoernsen, 9:6

Coraz lepiej gra kolega klubowy Syprzaka Sagosen wykorzystując złe ustawienie Polaków.

Syprzak doprowadza do remisu. Bezbłędny karny w wykonaniu szczypiornisty PSG

Kapitalna obrona grającego na co dzień w Hiszpanii Skrzyniarza, 5:6

Błyskawiczna odpowiedź Polaków. Bramkę z koła zdobył kapitan Maciej Gębala

6:4, bramkę zdobywa lider Norwegów,, którzy grają w osłabieniu

Faul w ataku i szansa na powiększenie przewagi przez Skandynawów

Niestety. Przegrywamy grę w osłabieniu. Również po raz pierwszy to Norwegia wychodzi na prowadzenie 5:4

Trafienie ze środka rozegrania. Wykorzystanie przewagi przez przeciwników 4:4

Mamy pierwszą karę w meczu. Przez kolejne dwie minuty Polacy będą grać w osłabieniu

Szybka odpowiedź Biało-Czerwonych. Michał Olejniczak wykorzystał lukę w norweskiej obronie. Ponowne prowadzenie

Remis w pierwszym meczu Polaków. Sagosen z pierwszym trafieniem

Po chaotycznych akcjach, drugie trafienie z rzędu dla faworyta. 3:2

Złe podanie Sićki, ale błąd popełniają Norwegowie

Pierwsza bramka dla rywala dopiero piątej minucie meczu

Prawy rozgrywający Szymon Sićko rzuca z drugiej linii nie do obrony. Trzecia bramka z rzędu dla Biało-Czerwonych

Kolejna strata Norwegii wynikająca z twardej defensywy.

Świetny początek Polaków. Syprzak z rzutu karnego i 2:0

Bramka dla Polski. Pierwsza bramkę po kontrze zdobywa lewoskrzydłowy Czapliński

Biało-Czerwoni po raz jedenasty uczestniczą na mistrzostwach Europy szczypiornistów. Na początek 16. edycji europejskiego Czempionatu zmierzą się z piątą drużyną EHF Euro 2022 Norwegią, która według trenera reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych są poważnymi kandydatami do medali.

– Norwegia to w teorii najsilniejszy zespół w naszej grupie i według mnie jeden z głównych faworytów do końcowego tytułu...

– powiedział przed meczem trener Marcin Lijewski na łamach Polskiego Związku Piłki Ręcznej.

Obie drużyny zmierzyły się ze sobą 52 razy. Lepszy bilans ma Polska, która może poszczycić się dwudziestoma czterema wygranymi przy siedmiu remisach i dwudziestu jeden porażkach.

Przed meczem szkoleniowiec nie mógł skorzystać z 150-krotnego reprezentanta Polski lewoskrzydłowego Michała Daszka, który na tym turnieju ma pełnić rolę lewego rozgrywającego. Doświadczony szczypiornista opuścił spotkanie z powodu osłabienia.