Piłka ręczna: Polska rozbiła Arabię Saudyjską 28:14

JAC
Zgodnie z oczekiwaniami polscy piłkarze ręczni wygrali drugi mecz podczas 23. mistrzostw świata w Hiszpanii. W drugim spotkaniu grupy C, biało-czerwoni pokonali Arabię Saudyjską 28:14 (14:6).

Polacy nie mieli żadnych problemów w boju z jedną ze słabszych drużyn turnieju. To jednak nie znaczy, że podopieczni trenera Michaela Bieg-lera nie uniknęli błędów. Co prawda szybko objęli prowadzenie 4:0 (po 4 minutach), a pierwszego gola stracili w 10. minucie, to jednak sami w wielu momentach marnowali doskonałe sytuacje do zdobycia goli. W pierwszym fragmencie meczu doskonale bronił Sławomir Szmal. Szkoda że jego koledzy nie potrafili być bardziej skuteczni w ataku.

Po trzydziestu minutach zespół polski wygrywał 14:6, a powinien mieć na swoim koncie przynajmniej o pięć bramek więcej. W tej części gry nasz zespól starcil niestety dwóch zawodników - Adam Wiśniewski opuścił boisko z rozbitym czołem, a Mariusz Jurkiewicz z wybitym palcem dłoni. Obaj już do końca meczu nie pojawili się na parkiecie.

Po przerwie gra toczyła się pod polskie dyktando, a trener Biegler mógł też skorzystać z usług wszystkich swoich zawodników, którzy przyjechali do Hiszpanii. Tak jak w pierwszej połowie Sławomir Szmal obronił 57 procent strzałów rywali, tak po przerwie Marcin Wichary popisał się jeszcze lepszą skutecznością (ponad 60 procent).

Natomiast gracze z pola systematycznie powiększali bramkową przewagę: w 35. minucie prowadzili 18:6, w 45. minucie - 21:10, a w 52. minucie - 24:11. Z chaotycznie grającymi przeciwnikami, Polacy radzili sobie dobrze, choć mieli problemy, kiedy Saudyjczycy bronili wysoką obroną (3 na 3). Ale ostatecznie wygrali 28:14.

Tak naprawdę dla polskiej drużyny ten pojedynek był znakomitym treningiem i sprawdzianem przed najważniejszymi spotkaniami w grupie C ze Słowenią oraz Serbią. Prawdziwe granie dla Polaków rozpocznie się we wtorek wieczorem (godz. 20.15) ze Słowenią, a w czwartek bój z Serbią (godz. 20.15). Od rezultatów tych pojedynków zależy, z którego miejsca polski zespół przystąpi do 1/8 finału MŚ.

Polska - Arabia Saudyjska 28:14 (14:6)
Polska: Szmal, Wichary - Jaszka 3, K. Lijewski 1, Bielecki 3, M. Jurecki 1, B. Jurecki 1, Wiśniewski 1, Jurkiewicz, Kubisztal 4, Krajewski 2, Bartczak 5, Syprzak 2, Orzechowski 5, Szpera, Chodara.